MHP eski ilçe başkanı öldürüldü

Aksaray'da iki grup arasında kavga çıktı. Kavga'da MHP eski ilçe başkanı hayatını kaybetti.

Muhtarlık kavgası: 22 yaralı

Mardin'in Artuklu ilçesinde muhtarlık kavgası 2 aydır devam ediyor. Kavgada 22 kişi yaralandı.

EPDK 20 şirkete lisans verdi

18 şirkete elektrik üretim ve tedarik lisansı verildi. 2 şirket ise gaz ve petrol lisansı aldı.  

Mattei toprağa veriliyor

Yazar Mattei, 68 yaşında hayatını kaybetmişti. Naaşı bugün Ankara’da toprağa verilecek.

'Diyarbakır'ın elleri'

Banksy'nin Dünyası Paris'te

Banksy'in 100'e yakın eseri Paris'te sergileniyor. Sergi, "Banksy'nin Dünyası" adıyla açıldı.

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

Ekrem İmamoğlu-Binali Yıldırım özel maçı

[13s 55d] Bu tartışma programının yapılmasının ve üstelik moderatörlüğünün ısrarla yandaş olmayan bir medya mensubuna verilmesinin AKP tarafından istenmesinde, AKP’nin ve özellikle Binali Yıldırım’ın kendine güvendiği ve daha önemlisi ‘diyaloğa açık’ olduğu imajı yaratma taktiği önemli rol oynayabilir. Ancak bu tartışmadan kaçmak ne doğru ne de mümkündür; horoz dövüşüne dönmeye meyilli bu maçtan yüzünün akıyla çıkmak İmamoğlu için çok önemli ve yeterlidir.

 • Serhat Tuğan özgürlüğüne kavuştu

  [1g 32d] Türkiye'de en uzun süre hapiste kalan Serhat Tuğan sonunda özgürlüğüne kavuştu. Tuğan en çok çıplak ayakla toprağa basmak istediğini söyledi.

 • Sonar: İmamoğlu 5.6 puan önde

  [15s 24d] Sonar şirketinin anketine göre, CHP'li Ekrem İmamoğlu, yüzde 5,6 farkla AK Partili rakibi Binali Yıldırım'ın önünde yer alıyor.

KADIN

Dünya Kupası'nda İtalya'dan 5 gol

[1g 2s 41d] Bu yıl sekizincisi düzenlenen FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nda dün üç maç oynandı. Jamaika-İtalya karşılaşmasında İtayla 0-5 galip ayrıldı.

 • İsviçre'de on binlerce kadın eşit ücret için sokağa çıktı

  [1g 10s 14d] Ülke tarihinin en büyük gösterilerinden birine sahne olan İsviçre'de, on binlerce kadın, erkeklerle eşit ücret almak için greve gitti.

 • Dünya Kupası'nda feminist marşı

  [2g 5s 15d] Rennes Belediyesi koro görevlendirdi: İsveç-Şili maçından önce Fransız feminist marşı okundu.

DÜNYA

Trump yine Londra belediye başkanına yüklendi

[11s 47d] ABD Başkanı Donald Trump, Twitter’da Londra Belediye Başkanı Sadık Han ile ilgili "Londra’nın bir an önce yeni bir belediye başkanına ihtiyacı var. Han tam bir felaket ve daha da kötüye gidiyor.” ifadelerini kullandı.

 • ABD'de 261 yunus kıyıya vurdu

  [21s 36d] 1 Şubat-31 Mayıs tarihlerinde 261 yunus karaya vurdu. Sayı tarihsel ortalamanın üç katı.

 • Dışişlerinden ortak bildiriye tepki

  [1g 5d] Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada AB üyesi Güney Avrupa Ülkeleri (Med7) Altıncı Zirvesi'nde kabul edilen ortak bildiri için, "Bu bildiri, Rum/Yunan ikilisinin AB üyeliklerini nasıl istismar ettiklerinin ve bazı AB üyesi ülkelerin de buna nasıl alet olduklarının esef verici yeni bir örneğidir." denildi

GALERİ

Kaftancıoğlu'ndan montaj mesajı: Yakışmış:)

[1g 6d] CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, yüzünün başörtülü bir kadın fotoğrafına montaj edilmesine tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kaftancıoğlu, bu fotoğrafla kendisini aşağılamaya çalışanların aslında başörtülü kadınları aşağıladığını dile getirdi.

Siyasetçiler televizyonda nasıl tartışırdı?

[1g 5s 49d] Yüksek Seçim Kurulu'nun 6 Mayıs'taki kararı sonrası '31 Mart İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Seçimi' iptal edildi. 23 Haziran'da yeniden seçime gidecek olan İstanbul'da birbirine yakın oylar alan Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu ve Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım yarın bir canlı yayına katılarak gazeteci İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayacaklar. Türkiye yıllar sonra siyasetçileri yeniden televizyonda tartışırken görmeye hazırlanırken, geçmişteki tartışmaları hatırlayalım...

Bugün hangi filmler gösterime giriyor?

[2g 5s 10d] Haziran ayının ikinci gösterim haftasında 12 film vizyona giriyor. Başka Sinema'yla beraber 3 Andrey Tarkovski filmi de sinemaseverlerle buluşuyor. İşte haftanın filmleri...

KÜLTÜR-SANAT

Diyarbakır'da sempozyum

[21s 47d] Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu düzenlenecek: 17 Haziran'da başlayacak.

Edebiyat Festivali’ne ‘tek dil’ eleştirisi

[1g 3s 49d] İzmir'de düzenlenen Uluslararası Edebiyat Festivali'ne Kürtçe, Ermenice, Rumca yazanların festivale davet edilmemesi tepkiye yol açtı

Datça’da Mülkiye Günü

[1g 5s 49d] Mülkiyeliler Birliği, Türkiye'nin krizini tartışacak. Konferans 29 Haziran'da yapılacak.

DÜNYA FORUM

Dizide göremeyeceğiniz Çernobil kahramanları

[4g 1s 52d] Çernobil yüzünden yardım edilmesi gereken 100 bine yakın çocuk olduğunu duyan Castro şaşırdı. Sonra konsolosuna şunları söyleyecekti: Oradaki ailelere söyle, çocuklarının onurlu ve güvenli bir gelecekte yaşamlarını sürdürmeleri için, onları kurtarmak için dünyadaki her imkanı yaratacağız...

İspanya'nın aslanı: Miguel Hernandez

İspanyol şiirinin en önemli isimlerinden birinin, henüz daha 31 yaşındayken Franco'nun zindanlarında veremden hayatını kaybettiğini bilmek, büyük bir hüznü beraberinde getiriyor. Böylesi yetenekli bir insanın, en üretken olduğu dönemde hayata gözlerini yumması yalnız İspanyol edebiyatı için değil, yaşamında alın terini, emeği ve sevgiyi en gerçek şekilde görmek isteyen herkes için bir kayıp.

Chernobyl: Anti-propaganda mı 'belgesel' mi?

Sosyal medyadan dünyaca ünlü gazetelerin köşelerine kadar pek çok kişi Chernobyl dizisi üzerinden 'Sovyetlerin bilim tezi böylece çöktü', 'Komünizm size hâlâ mı ideal geliyor?', 'Santralde değil sosyalizmde sorun var' gibi yorumlarda bulundu. Bu gibi yorumlarda bulunanlar, Çernobil'den yıllar sonra yaşanan Fukuşima felaketini de pek tabii kapitalizmin sonuna bağlayabilir o halde?

FORUM

Adil olmadığı bilinen maça çıkmak veya çıkmamak

[1g 13s 54d] İmamoğlu’nun en kritik gücü olan mağduriyetinin veya haksızlığa uğramışlığının unutturularak, ‘tekrar seçim’in onur kırıcı anormalliğini görmezden gelinmesini sağlayabilecek bir seçim kampanyası, en başta İmamoğlu olmak üzere tüm toplum için en büyük kayıp olacaktır.

Tartışma mı yoksa münazara mı?

[1g 13s 54d] İsmail Küçükkaya her iki adaya da “seçildiği taktirde, İBB’nin mali kaynaklarının nasıl kullanılacağı ile ilgili” bir soru yönetir ve onlardan cevap beklerken, Binali Yıldırım’ın cevabı sonrası söz alan Ekrem İmamoğlu “25 yıldır İBB’nin yönetimi sizde, bu söylediklerinizi şimdiye kadar neden hayatta geçirmediniz” diye bir cevap verirse, münazara olarak başlayan program aniden bir tartışma programına dönüşür mü?

Sermaye ve iktidar savaşında yurttaşın yeri

[1g 23s 36d] Sermaye ailesi dışarıdan misafir kabul edemeyecek kadar kapalı bir gruptur. Bu durum da bize gösteriyor ki Koç Grubu ve AK Parti ya da daha özelde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında geçen gerginlik, iktidar ve sermayenin değil, sermayenin sermaye ile kavgasıdır.

Eşitsizlik neyse de maçı kirletmemek lazım

[2g 13s 54d] Son seçimlerde gerçekliğin artık iyice ayyuka çıkması, (gerekli yavaşlıkta tedrici ısıtılan suda kaynatılmaya tepkisiz kalan kurbağa misali) utanmazlığa alıştırılmış topluma hilenin normalmiş gibi sunulmasının bile mümkün olduğunu gösteriyor…

TÜRKİYE

Trenin çarptığı çocuk öldü

[11s 28d] Adana'da raylarda oyun oynayan çocuğa tren çarptı. Hastaneye kaldırılan çocuk hayatını kaybetti.

YKS esnasında fenalaşan aday yaşamını yitirdi

[14s 40d] Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Sınavı sırasında fenalaşıp yere düşen 24 yaşındaki Sercan Bolat yaşamını yitirdi.

Darıca'da sel: 1 kişi hayatını kaybetti

[20s 37d] Kocaeli'nin Darıca ilçesinde yaşanan selde, depo mahsur kalan bir market çalışanı hayatını kaybetti. 

HAYAT

Öney'den 23 Haziran şarkısı

[1g 49d] Feryal Öney'den 23 Haziran şarkısı: İmamoğlu aldı sözü, hak adalet işin özü...

Ermenice-Türkçe kanal açıldı

[2g 3s 2d] 'Luys TV' televizyonda yayın yapmaya başladı. Kanal Ermenice-Türkçe içeriklerle ekranda.

Haluk Levent başkan arıyor

[2g 22s 16d] Haluk Levent, AHBAP başkanlığını bırakmaya hazırlanıyor: Hadi yazın canlarım. Kim?