Ayvatoğlu: Güç ve nüfuz elde etmek için AK Parti'de olmak istedim

Aracında uyuşturucu kullanırken görüntülenen AK Partili Kürşat Ayvatoğlu'nun sosyal medya hesabından "Ailesi aracılığı ile kaleme aldığı açıklamadır" notuyla bir açıklama yapıldı. Açıklamada güç ve nüfuz elde etmek adına siyasi büyüklere ve genel merkeze yakın olmaya çalıştığını ancak bu 'düşünce tarzının' onu yanlışlara ve uyuşturucuya sürüklediğini savunan Ayvatoğlu, kendisini 'yolunu şaşırmış, bu dünyanın içinde savrulup duran' bir genç olarak tanımladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Lüks aracında uyuşturucu kullandığına dair görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından gözaltına alınan AK Parti Genel Merkez personeli Kürşat Ayvatoğlu'nun sosyal medya hesabından "Ailesi aracılığı ile kaleme aldığı açıklamadır" notuyla bir açıklama yapıldı. 

Aile adına ancak Kürşat Ayvatoğlu'nun imzasıyla @kursatayvatoglu adlı hesaptan paylaşılan açıklamada, 'babasının vefatından sonra ailesi için daha fazla sorumluluk yüklenmek istediğini ve bunun için de daha fazla nüfuz sahibi olmaya çalıştığını' belirten Ayvatoğlu, bu durumun onu uyuşturucu batağına sürüklediğini öne sürdü.   

Kendisini 'yolunu şaşırmış, bu dünyanın içinde savrulup duran bir genç' olarak tanımlayan Ayvatoğlu, birçoğu nüfuzlu ailelerin çocuğu olan çok sayıda gencin bu durumda olduğunu iddia etti. 

"Siyasi büyüklere daha yakın olursam daha güçlü olurum düşüncesi ile orada (AK Parti merkez) işe girmek için bütün koşulları zorladım" diyen Kürşat Ayvatoğlu, 'siyasi davasına kötü bir malzeme' olduğu için AK Parti mensuplarından özür diledi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

"KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR

Tarafımdan yapılan tek resmi açıklama olup farklı hesaplardan yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica eder saygılar sunarım.

Babam vefat ettikten sonra ailemin daha fazla sorumluğu almak durumunda kaldım. Daha fazla güçlü görünürsem her kapının açılacağını düşündüm. Şimdi, çok yanlış olduğunu anladığım bu durumun içine sürüklendim. Daha fazla nüfuz sahibi olma, olduğundan farklı görünme çabasıyla gücün yanında görünme, hükümetteki güçlü insanlarla fotoğraf vererek kendime yeni kapılar açma düşüncesi beni her gün başka bir yanlışa sürükledi. Oysaki insanın kendi çabası kendi mücadelesi kendine yetermiş.

Ardından uyuşturucu batağına sürüklendim, içine çektikçe beni çekti, kendim olmaktan çıktığım bir dünyanın içinde savruldum. Bundan kurtulmak için defalarca yardım istemeyi düşündüm ama rahmetli babam, canım anamı düşündükçe bir türlü kimseye bunu anlatamadım.

Şu anda herkes bana söylenmesi gerek bütün kötü sözleri söyledi. Belki daha da söyleyecek. Oysa ki benim durumunda yüzlerce genç var, birçoğu nüfuzlu ailelerin çocukları. Benim gibi yolunu şaşırmış, bu dünyanın içinde savrulup duran birçok genç var.

'HAYATIMI GERİ ALABİLSEYDİM KEŞKE'

Acımasızca beni yerden yere vuran insanlar şunu bilmeliler ki, sizlerin de çocukları var, hayatta sizler nelerle karşılaşacaksınız bilmiyoruz. Canım anam bütün bu kötü günleri tek başına göğüslemeye çalışıyor. Bir anneyi düşünüp acımasızca söylediklerinizi tekrar düşünmenizi rica ediyorum. Evet keşke bende en başta annemi, rahmetli babamı ve kendimi daha fazla düşünseydim. Keşke hayatımı geri alabilseydim, bütün bunların içine düşmezdim. Çok üzgünüm, kendimi ölümün kıyısında hissediyorum. Her şey için çok pişmanım. Hayatımı geri alabilseydim keşke.

'PARTİDE İŞE GİRMEK İÇİN BÜTÜN KOŞULLARI ZORLADIM'

Lüks yaşantı görüntüme açıklama getirmen gerekirse, evet arkadaşlarımla ortak araba alıp satarak ve galericilerden gerçekleştirdiğim satış başına komisyon alarak hayatımız kazanıyordum. Aslında göstermeye çalıştığım gibi bir hayatım yok ama bunu da olduğundan farklı görünme psikolojimle sürekli bu tür resimler yayınlayarak oluşturmaya çalıştım. Bu da bir Özgüven sorunu, başka bir psikolojik sorun olduğunu şimdi daha iyi gülüyorum. Ticaret yapıyor olmama rağmen Ak Parti Genel Merkezde bir işim olursa siyasi büyüklere daha yakın olursam daha güçlü olurum düşüncesi ile orada işe girmek için bütün koşulları zorladım. Maddi olarak ihtiyaç duymama rağmen Partinin gücü için orada olmak istedim. Bu düşünce tarzı beni daha büyük yanlışların içine sürükledi.

'AK PARTİ'NİN BÜTÜN MENSUPLARINDAN ÖZÜR DİLİYORUM'

Bana verdiği bedene ve ruha bu kadar kötü şeyler yaptığım için önce Allahtan af diliyorum, babamın vefatından sonra omuzlarına dünyanın yükü binen ve benim yaşattıklarımla perişan olan dünyasını başına geçirdiğim annemden, siyasi davasına, kötü bir malzeme olup bütün kötü ifadelerin hedefi olan Ak partinin bütün mensuplarından ve bütün Türkiye den özür diliyorum..

Saygılarımla Kürşat AYVATOĞLU"

(HABER MERKEZİ)