AK Parti'den uyuşturucu kullanan genç açıklaması: Tamam AK Partili

AK Parti MKYK Üyesi Mücahit Birinci, lüks bir araç içerisinde uyuşturucu kullanırken çekilen fotoğrafları sosyal medyada yayılan ve gözaltına alınan Genel Merkez çalışanı Kürşat Ayvatoğlu'yla ilgili açıklamada bulundu. "Kınamak yerine ulaşmamız lazım" diyen Birinci, "Partisi purtisi yok, gençler bizim gençlerimiz. Tamam, Ak Parti çalışanı, tamam kötüyüz, tamam skandal oldu, tamam rezalet oldu" mesajını paylaştı.

Kürşat Ayvatoğlu gözaltına alındı.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, lüks bir araç içerisinde uyuşturucu kullandığı görülen ve AK Parti Genel Merkez büro çalışanı olduğu belirtilen Kürşat Ayvatoğlu ile ilgili parti yönetiminden açıklama geldi.

MKYK Üyesi Mücahit Birinci, görüntülerle ilgili gelen yorumlar üzerine sosyal medya hesabından "Uyuşturucu kullanan bir genci kınamak kolay... Onu yerden yere vurmak da kolay... Bir siyasi skandala çevirme çabası da kolay... Zor olan o genç tek değil, uyuşturucu maalesef gençlerimizi tehdit ediyor. Kınamak yerine ulaşmamız lazım, çabalamamız lazım..." ifadelerini kullandı. 

'BASİT İŞ PEŞİNDELER'

Kendisinin Yeşilay Cemiyeti yöneticisi olduğunu belirten Birinci, "Ben bir Yeşilay Cemiyeti üyesi ve ilçe yöneticisiyim. Yazdıklarım, şahsın kim olduğundan ari değerlendirmedir. Ben işin siyasi rant kısmı ile değil, genç ve uyuşturucu kısmı ile ilgilenirim. Bu afetten siyaset çıkaranlar basit iş peşindeler" açıklamasında bulundu. 

Mücahit Birinci ayrıca, "Bir genç, velev ki Ak Partili, CHP'li veya diğer partilerden. Uyuşturucu müptelalığı afettir. Bu tür hadiseleri siyasi malzeme olarak kullanmak kolaydır. Ama hadise bu derece basit değil, daha kapsamlı ele alınmalı. Partisi purtisi yok, gençler bizim gençlerimiz. Tamam, Ak Parti çalışanı, tamam kötüyüz, tamam skandal oldu, tamam rezalet oldu... Ey bir kısım küçük akıl! İstediğiniz kelimeleri sarfettim bakınız. Şimdi ne olur, yalvarıyorum gençlerimizi uyuşturucunun pençesinden kurtarmak için fiil yapalım. Mücadele edelim. El uzatalım" mesajını paylaştı.