Yeneroğlu: Kılıçdaroğlu'na saldırının ardından Külliye'den bakanlara 'geçmiş olsun demeyin' telefonu gitti

Mustafa Yeneroğlu, Kılıçdaroğlu'nun Ankara Çubuk'ta uğradığı linç girişiminin ardından yaşananları anlattı: "Tweet atan bakanlar Külliye'den aranıyor, 'Kesinlikle geçmiş olsun dilemeyeceğiz' deniyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, partisinin grup toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 21 Nisan 2019'da Ankara Çubuk'ta düzenlenen yumruklu saldırıya ilişkin görüntüleri izletmesinin ardından, olaya ilişkin yeni bir iddia ortaya atıldı.

MKYK üyeliği görevini de yürütürken Ekim 2019'da AK Parti'den istifa edip DEVA Partisi'ne geçen İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, HALK TV yayınına katılarak Kılıçdaroğlu'na saldırının ardından yaşananları anlattı.

CHP liderine yönelik saldırının ardından sosyal medyadan 'geçmiş olsun' mesajı yayınladığını söyleyen Mustafa Yeneroğlu, şöyle devam etti: "Ben ilk tweeti attıktan sonra, birkaç bakan benim tweetimi görmüş, onlar da tweet atmış. Bunun üzerine Külliye'den aranıyor o bakanlar ve kendilerine deniliyor ki "Bizim öyle bir politikamız yok. Kesinlikle 'geçmiş olsun' dilemeyeceğiz.

O gün o saldırıyı yapanları, kim tetikledi, kim tahrik etti, kim organize etti bunlarda ayrıca açıklığa kavuşturulması gereken konular. Ben onun öyle hasbelkader geliştiğini de zannetmiyorum." (HABER MERKEZİ)