Sarıgül'ün Türkiye Değişim Hareketi partileşiyor

Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi'ni (TDH) partileştirmek için bugün yola çıkıyor. CHP'yle görüşlerinin 'son derece farklı' olduğunu söyleyen Sarıgül, Cumhur İttifakı'nda yer alacakları iddiası için, "Onları vakti, saati geldiği zaman yetkili kurullarımızda açıklarız" dedi.

Mustafa Sarıgül, DSP'den ayrıldıktan sonra Türkiye turuna çıkacağını söyledi.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Mustafa Sarıgül bugün DSP'den ayrılacağını duyurdu. “Bu bir istifa değil, bir uğurlanma, barışa bir kanat çırpma" diyen Sarıgül, yeni parti kuracağını açıkladı.
Sarıgül, geçen yıl 31 Mart'ta Şişli'de belediye başkan adayı olmak için DSP'ye katılmıştı.

SARIGÜL: CHP'YLE GÖRÜŞLERİMİZ SON DERECE FARKLI

Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz, kendisine açıklamalarda bulunan Mustafa Sarıgül'ün,  liderliğini yaptığı Türkiye Değişim Hareketi'ni (TDH) partileştirmek için bugün yola çıkacağını yazdı. Sarıgül, Saymaz’a yaptığı açıklamada “CHP ile görüşlerinin son derece farklı olduğunu” söyledi ve ekledi: “CHP'de ilerleyen bir yapı yok. Partimizin tüzüğü açıklandığı zaman farklılıkları göreceksiniz ve bize hak vereceksiniz. Tüzüğümüz olağanüstü farklı ve herkesin ders alacağı bir tüzük. Türkiye'nin en demokratik partisi gelecek.” 

TÜRKİYE TURUNA ÇIKACAK

Sarıgül, TDH'ın örgütlenme çalışmalarına ilişkinse şu bilgileri verdi: "TDH şu an ülkemizin yüzde 70'inde, 44 şehirde çağrı yapıyor. İstifadan (DSP) sonra Türkiye'de dolaşacağım. Nedir, ne değildir, göreceğim. Türkiye ne diyor, bakacağım.”

'İTTİFAKA YETKİLİ KURULLAR KARAR VERECEK'

CHP Milletvekili Gürsel Tekin’in “Sarıgül’ün partisi Cumhur İttifakı’na katılacak” iddiasına ilişkin soruyu da yanıtlayan Sarıgül "Mustafa Sarıgül'ün kişisel görüşleri olmaz, TDH'nin görüşleri olur. Onları vakti, saati geldiği zaman yetkili kurullarımızda açıklarız. Hiçbir ittifakla yakınlığımız yok. Hangi ittifakın ne zaman yapılacağına partimizin kurulları karar verecek" açıklamasını yaptı.

'TÜRKİYE İYİ YÖNETİLMİYOR'

Sarıgül, Saymaz’ın “Kapalı değilsiniz” yorumuna ise şu yanıtı verdi:

"Biz bu konuların konuşulmasını doğru bulmuyoruz. Çok ayıp. Şu an bunu konuşacak noktada değiliz. Ayrıca iktidar iyi şeyler yapmış olsa parti kurmamıza gerek yok ki. Parti niye kuruyoruz o zaman, iktidar çok iyi şeyler yapıyorsa? Böyle bir şey yok! Türkiye'nin iyi yönetilmediğini, dış politikasının doğru olmadığını, ekonomik sıkıntıların yoğunlaştığını, giderek yalnızlaştığını ve evrensel hukuktan uzaklaştığını gördüğümüz için siyasal hareket kuruyoruz."