SAADET: Dolar ve işsizlik düşecekse Albayrak'ın yanındayız

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı, altın ve dövizdeki yükselişten sonra Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yönelik eleştirilere ilişkin, "Dolar, işsizlik, enflasyon ve faizler düşecek, gelir adaletsizliği giderilecekse; yatırımlar, istihdam, adil paylaşım ve kârlılık artacaksa Berat Albayrak'ın yanındayız" dedi.

DUVAR – Altın ve döviz kurundaki yükselişe ilişkin sosyal medya üzerinden çok sayıda kullanıcı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı eleştirilip ‘Berat Albayrak İstifa’ hashtagleri oluşturulurken, AK Partili destekçileri de ‘Berat Albayrak’ın Yanındayız’ hashtagiyle bakana destek verdi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı da, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Dolar, işsizlik, enflasyon ve faizler düşecek, gelir adaletsizliği giderilecekse; yatırımlar, istihdam, adil paylaşım ve karlılık artacaksa Berat Albayrak’ın yanındayız” ifadelerini kullandı.

‘TAŞA KALK DENİLİNCE TAŞ KALKMIYOR’

“Lafla peynir gemisi yürümüyor” diyen Saadet Partili Yazıcı, açıklamasına şöyle devam etti:

“Taşa kalk denilince taş kalkmıyor, suya ak denilince su akmıyor, ekmeğe piş denildiğinde ekmek pişmiyor! Taşı kaldıracak, suyu akıtacak ve ekmeği pişirecek; üretim odaklı bir ekonomi politikasını yürütmek şart!” (ANKA)