Öğrenci kavgasına veli karıştı: Baltayla okulu bastı

Gaziosmanpaşa ilçesi Yeni Mahallesi'nde bulunan bir okulda öğrenciler arasında kavga çıktı. Öğrencilerden biri babasını arayarak okula çağırdı. Öfkelenen veli eline balta alarak okulu bastı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde öğrenciler arasında çıkan kavga sonrası bir veli baltayla okulu bastı. Korku dolu anların yaşandığı okula polis gelerek, baltalı saldırganı gözaltına aldı. 

TEHDİTLER SAVURDU

Gaziosmanpaşa Yeni Mahallesi'nde bulunan bir okulda öğrenciler arasında kavga çıktı. Öğrencilerden biri babasını arayarak okula çağırdı. Öfkelenen veli E.Y. de eline balta alarak okulu bastı. Baltayla birlikte okula giren saldırgan bağırıp çağırdı.

Elinde balta olan kişiyi gören öğrenciler korku içinde sınıflara girerken, okul idaresi polise haber verdi. Polis ekipleri okula gelerek baltalı saldırganı gözaltına alarak polis merkezine götürdü. Okulda yaşananlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

Görüntülerde okula giren baltalı velinin okulun merdivenlerden inerken çevreye tehditler savurduğu duyuluyor. 

VELİLERDEN TEPKİ

Okulun öğrencilerinden Civan Y. “Baltayla saldırmak için koştuğunu gördüm" derken Orhan K. ise “Bıçaklı öğrenciler olabiliyor, sadece burada değil, çevre okullarda da öyle öğrenciler var" diye konuştu.

Bir veli ise, “Görmedik  ama gerçekten korktuk, iyi ki de çocuklarımız erken gelmemiş, yoksa daha kötü bir şey olabilirdi" şeklinde konuştu.

SUÇ KAYITLARI ÇIKTI, SERBEST BIRAKILDI

Okulu basan E.Y.'nin "mala zarar verme, tehdit, hakaret ve kasten yaralama" suçlarından adli kaydı olduğu tespit edildi. Hakkında "silah bulundurma" suçundan adli işlem yapılan E.Y., işlemlerin ardından adli makamlarca serbest bırakıldı. (HABER MERKEZİ)

 

Etiketler balta okul basma veli