TRT'de Ramazan Sevinci: Eşcinsellik bardağı taşırdı

TRT 1'deki Ramazan Sevinci programına katılan İstanbul emekli Başvaizi Mustafa Akgül, İstanbul Sözleşmesi'ni eleştirerek "Zinanın suç olmaktan çıkarılması ve eşcinselliğin normal kabul edilmesi, bu bir insan hakkıdır veya insan tercihidir diye normal ilan edilmesi bardağı taşırmıştır" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Diyanet İşleri Başkanı Ali Eryılmaz'ın LGBTİQ+ bireyleri hedef alan sözlerinin bir benzeri TRT 1'deki bir programda da dillendirildi.  Muhafazakar isimlerin hedefinde olan İstanbul Sözleşmesi'ni eleştiren İstanbul emekli Baş Vaizi Mustafa Akgül 'Ramazan Sevinci' isimli programda  parti liderlerine "Gelecek neslimizi kurtaralım" diye seslendi.

Mehmet Metiner: Neye oy verdiğimizi bilmeden el kaldırdıkMehmet Metiner: Neye oy verdiğimizi bilmeden el kaldırdık

Akgül, kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında kabul edilen İstanbul Sözleşmesi" için "Mevcut çektiğimiz sıkıntıdan dersimizi alalım. Mesaj iletmek istiyorum ne olur bunları çağdaş davranışlar olarak görmenin bize bir faydası yok diye altını çiziyorum" dedi Akgül şöyle konuştu:

Ali Erbaş'tan nefret söylemi: Eşcinsellik nesli çürütüyorAli Erbaş'tan nefret söylemi: Eşcinsellik nesli çürütüyor

"Bana göre bardağı taşıran şey, zinanın suç olmaktan çıkarılması ve eşcinselliğin normal kabul edilmesi, bu bir insan hakkıdır veya insan tercihidir diye normal ilan edilmesi bardağı taşırmıştır. Bütün parti liderlerine sesleniyorum ve diyorum ki ne olur kısa zamanda bir araya gelin ve şu İstanbul Sözleşmesi’yle zinanın suç olmaktan çıkarılması kararını iptal edin. Gelecek neslimizi kurtaralım. Mevcut çektiğimiz sıkıntıdan dersimizi alalım. Mesaj iletmek istiyorum ne olur bunları çağdaş davranışlar olarak görmenin bize bir faydası yok diye altını çiziyorum." (HABER MERKEZİ)

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a 22 kurumdan ortak tepkiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş'a 22 kurumdan ortak tepki

Avukat örgütleri: Erbaş'ın sözleri nefret söylemidirAvukat örgütleri: Erbaş'ın sözleri nefret söylemidir

Urfa Barosu: Ali Erbaş'ın açıklaması faşizanUrfa Barosu: Ali Erbaş'ın açıklaması faşizan