Ali Erbaş'tan nefret söylemi: Eşcinsellik nesli çürütüyor

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, cuma hutbesinde korona virüsüyle ilgili konuşmasının ardından "Eşcinsellik hastalığı beraberinde getiriyor, nesli çürütüyor" diyerek bir kez daha LGBTİ bireyleri hedef gösterdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bir kez daha nefret söylemiyle LGBTİ bireyleri hedef gösterdi ve nikahsız birlikteliklerin 'zina' olduğunu söyledi. Ankara Hacı Bayram Camii'nde temsili cuma namazında konuşan ve Diyanet TV'de yayınlanan hutbesinde Erbaş, "İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lutiliği, eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti? Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir bunun hikmeti" ifadesini kullandı.

"Yılda yüz binlerce insan gayrı meşru ve nikahsız hayatın İslami literatürdeki ismi 'zina' olan bu büyük haramın sebep olduğu HIV virüsüne maruz kalıyor" diyen Erbaş, "Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte hareket edelim" diye konuştu.

Erbaş, geçen yıl 30 Haziran'da yapılan Onur Yürüyüşü'nü "algı operasyonu ve sapkınlık" sözleriyle hedef göstermiş, bir hafta sonra Diyanet'in cuma hutbesinde Lut Kavmi hatırlatması yaparak, "Cinsiyete müdahale eden ve cinsiyetsizliğe davet eden çabalar sadece bireyin değil bütün bir neslin felaketini hazırlar. Cinsiyet seçimini kişisel bir özgürlük alanı gibi göstererek ilahi iradeyi yok saymak, haddi aşma ve kulluktan sapmadır" ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Diyanet'in LGBTİ hutbesine tepki: Nefret söylemiDiyanet'in LGBTİ hutbesine tepki: Nefret söylemi