Merkez Bankası ve BDDK yöneticileri toplantı yapıyor

TCMB ve BDDK yöneticileri ile bazı bankaların genel müdürleri, görüş alışverişinde bulunmak için bu akşam İstanbul'da toplantı yapıyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) ev sahipliğinde, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) başkanlarının da katılımıyla sektörün önde gelen bankalarının genel müdürleri, görüş alışverişinde bulunmak için bu akşam bir araya geldi.

Kaynaklardan edinilen bilgiye göre, pandemi döneminde ekonomi yönetiminin aldığı önlemler ve paralelinde yapılan uygulamaların amacına ulaşması ile artık normalizasyon sürecine girilmiş bulunuyor. Bu çerçevede, TCMB ve BDDK'nin pandemi döneminde sağladığı imkanları normal dönem koşullarında olduğu duruma uyumlu hale getirmeleri bekleniyor.

TBB’nin ev sahipliğinde, TCMB ve BDDK başkanlarının da katılımıyla bazı bankalarının genel müdürleri, bu durumun piyasalara etkileri hususunda bu akşam görüş alışverişinde bulunacak.

Merkez Bankası, döviz kurundaki yükselişin ardından bugün açıklama yapmıştı. Açıklamada, "Piyasalarda oluşan fiyat gelişmeleri yakından izlenmektedir. Merkez Bankası, fiyat istikrarı ve finansal istikrar temel amaçları çerçevesinde, elindeki bütün araçları piyasalardaki aşırı oynaklığın azaltılması doğrultusunda kullanacaktır" denilmişti. (İSTANBUL/AA)

Merkez Bankası: Oynaklığı azaltmak için tüm araçları kullanacağızMerkez Bankası: Oynaklığı azaltmak için tüm araçları kullanacağız

BDDK, yurt dışı bankaları TL'ye erişim kısıtlamalarından muaf tutacakBDDK, yurt dışı bankaları TL'ye erişim kısıtlamalarından muaf tutacak