CHP'nin Konya kongresinde arbede yaşandı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 38'inci Olağan Konya İl Kongresi’nde blok liste krizi çıktı, taraflar birbirinin üzerine yürüdü.

Google Haberlere Abone ol

KONYA - CHP’de Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin ardından il ve ilçe kongreleri devam ediyor. Bu kapsamda bugün yapılan CHP 38'inci Olağan Konya İl Kongresi’nde arbede yaşandı. Dün de İzmir'de yapılan CHP kongresinde benzer tartışmalar yaşanmıştı. İzmir'deki kongrede divana 152 il delegesi tarafından 'blok liste' önergesi verilmesinin ardından bazı delegeler blok listeye itiraz etti. Büyüyen gerginlik fiziksel arbedeye döndü. Polisin araya girmesiyle tartışma sona erdi. 

Konya'da 3 adayın başkanlık için yarıştığı kongrede de benzer şekilde blok liste krizi çıktı. tartışma sonrası taraflar birbirinin üzerine yürüdü. Yaşanan arbede bazı partililerin araya girmesiyle sonlandı. Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, tartışma nedeniyle fenalık geçirirken, bazı ilçe teşkilatları da tepki olarak salonu terk etti.

Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanı, Genel Başkan Adayı Özgür Özel de kongrede yer alan isimler arasında yer aldı. Mevcut İl Başkanı Bekir Yaman, CHP Konya eski Kadın Kolları Başkanı Deniz İndibi, CHP Konya 28. Dönem Milletvekili Adayı Dursun Kaplan başkanlık için yarışıyor. (DUVAR)

 

Etiketler CHP konre Konya arbede