CHP ilçe kongresinde 'pislik' kavgası

CHP Gebze ilçe kongresinde yeterli imzaya ulaşamayınca adaylığı reddedilen Yıldırım, Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik'le tartıştı. Yıldırım "pislik" ifadesini kullanınca salon karıştı.

Fotoğraf: Kocaeli Barış gazetesi
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Seçim yenilgisinin ardından 'değişim' tartışmalarının sürdüğü CHP'de ilçe kongreleri de gergin geçiyor. Son olarak Kocaeli Gebze ilçe kongresinde başkan adayı “pislik” ifadesini kullanınca kavga çıktı, küfürler havada uçuştu.

Kocaeli Barış gazetesinden Merve Dişli'nin haberine göre kongrede adaylık için yeterli imzaya ulaşamayan aday Zeynel Rıza Yıldırım, divan başkanı CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik ile tartıştı.

Killik, delege ve partililere Yıldırım’ın durumuyla ilgili bilgilendirmeyi şöyle yaptı: “Zeynel Rıza Yıldırım beyefendinin buraya getirdiği listede adaylardan 4 tanesinin delegeliği yok o yüzden imzaları kabul edemedik. Kendisine 10 dakika süre verdim ve 2 imza getirdi 42 imzayı topladı. Gönderdiği listeden 4 tanesinin adaylarımızdan Kemal Nişancı’yla, 6 tanesinin de Gökhan Orhan’la mükerrer olduğunu tespit ettik. Eğer kendileri diğer listelerden çekilip Yıldırım’ın listesinde kalmayı kabul ediyorlarsa aday olarak listeye ekleyeceğiz.”

'ADAYLIĞI KABUL EDEMİYORUZ'

Daha sonra tekrar bilgilendirme yapan Gençosman Killik “Adaylar Zeynel Beyin listesinden çekildiklerini söylediler. İmza sayısı 29’a düştüğü için adaylığı kabul edemiyoruz” dedi.

Bunun üzerine Yıldırım “Burada taraflı olarak iki aday söylüyorsunuz" diyerek tepki gösterdi: "Başından beri, bu antidemokratik bir şeydir. Demokrasiyi savunuyorsanız taraf tutmayın. Sayın divan başkanı lütfen taraf tutmayın. Ben burada mücadele etmiş bir kişiyim. Emniyet teşkilatı bu tutanağı tutun. Sabahtan beri iki aday diyor, taraf tutuyor milletvekili de öyle söylüyor.”

Verilen ara sonrasında da devam eden tartışmada Yıldırım'ın, CHP’ye yönelik “pislik” ifadesini kullanması üzerine partililer “Sen partiye pislik diyemezsin terbiyesiz herif” diyerek tepki gösterdi. (HABER MERKEZİ)