Chelsea'ye talip olan Muhsin Bayrak, 'reklam yaptı' eleştirilerine yanıt verdi

Chelsea'ye satın almak istediğini açıklayan ancak resmi tekliflerde adı olmadığı için reklam yaptığı eleştirileri yöneltilen Muhsin Bayrak, "Bize gelen cevap 'teklifini alıyoruz' oldu" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İngiltere'nin Rusya'ya yaptırımları sonrasında Rus milyarder Roman Abramovich'in satışa çıkardığı İngiliz kulübü Chelsea'yi satın almak istediğini duyuran Muhsin Bayrak, verilen üç resmi teklifte şirketinin olmadığı ortaya çıkıncı gelen tepkilerle ilgili, İstanbul'da basın toplantısı düzenledi.

Muhsin Bayrak satış sürecinde yaşananları samimi bulmadıklarını, bu nedenle çekildiklerini söyledi. "Yaklaşık 20 gündür Chelsea futbol takımı ile ilgili bir gündem var. Bu süreçte bu futbol kulübünün alımıyla alakalı birçok şey değiştirildi" diyen Bayrak şöyle devam etti:

"Biz de bununla beraber değişik yerlere başvurular yaptık. Bundan sonra bize cevap geldi. Size geri dönüş yapacağız dediler. Başvuru süresi cuma günü bitiyordu. Mesai bitiminden sonra, 'Satışı İngiltere devleti yapmayacak Rain Bank diye bir bankaya verildi' içeriğinde bir bilgi geldi. Bu süre içerisinde Chelsea yönetiminde yer alan bir futbolcu, yüzde 4 komisyon karşılığında aracı olmayı, bizi diğer tekliflerin önüne geçirmeyi önerdi. Bu bize pek güven vermedi."

'PAZARLIK YAPTIK, STADIN YENİLENMESİ İÇİN DE HAREKETE GEÇTİK'

Chelsea'nin dışardan birine satılmayacağını düşündüğünü belirten Bayrak "Başvurumuzu yaptık, banka yetkilileri başvurumuzu kabul etti. Bize gelen cevap, 'Ayın 18'inde başvuru sona ermiş olabilir, biz sizin teklifini alıyoruz ve kabul ediyoruz' oldu. Sonraki süreçte futbol kulübünün yöneticilerinden bize ulaşanlarla görüştük. 2 milyar sterlin gibi bir teklifte bulunacağımızı söyledik. Dediler ki, 2 milyar sterlin düşük, 2,5 milyar sterlin teklif verdik. Hatta stadın yenilenmesi için de harekete geçtik. Prof. Mimar Barbaros Sağdıç'ın tasarımıyla çok güzel bir stat yapacağımızı taahhüt ettik" dedi.

'BU BELİRSİZLİK HEM İSMİMİZİ HEM ÜLKEMİZİ YIPRATIYOR'

Bu aşamadan sonra beklemeye alındıklarını söyleyen Bayrak, "Ortada bir belirsizlik var. Ne evet ne de hayır diyorlar. Dolayısıyla bizim de hem ismimiz hem şirketimiz hem de ülkemizin ismi yıpranıyor. Bu da bizi rahatsız ediyor. Biz bu beklentiden samimi bir cevap çıkmayacağını düşünüyoruz. Belirsizlik devam ettiği için bugün bu işe noktayı koyuyoruz. Chelsea futbol takımının satışından çekiliyoruz, reddedilmiyoruz" şeklinde konuştu.

'ABRAMOVİCH'E MALİKANE HEDİYE ETMEK İSTERİM'

Futbol kulübünün sahibi Rus iş insanı Roman Abramovich ile görüşmelerinin ise devam edeceğini ifade eden Bayrak, "Chelsea üzerinden değil, Türkiye'deki yatırımlardan dolayı devam edecek. Şu an tekneleri Bodrum'a geldi. Bizim iş görüşmelerimiz devam edecek. Eğer kabul ederse, ülkemizi seçtiği için, Bodrum'da helikopter pisti de olan bir malikaneyi hediye etmek isterim" dedi. (İSTANBUL/DHA)