Ziraat Bankası'nda üst yönetim değişti

Ziraat Bankası dört genel müdür yardımcılığı pozisyonunda yeni atamalar gerçekleştirdi. Genel müdür yardımcılığı pozisyonlarının sayısı arttı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ziraat Bankası yönetiminde geçen ay gerçekleşen genel müdür değişikliğinin ardından yeni düzenlemelere gidildi. Dört genel müdür yardımcılığı pozisyonunda yeni atamalar gerçekleştirilen bankada, genel müdür yardımcılığı pozisyonlarının sayısı da beşten altıya çıkarıldı. Bankanın internet sitesinde yer alan bilgilere göre, sadece Yüksel Cesur genel müdür yardımcılığı görevine devam ederken, yeni atanan genel müdür yardımcıları Emrah Gündüz, Mehmet Şükrü Taşçı, Ferhat Pişmaf, Cüneyt Sağlık, Recep Türk oldu.

Bankadaki üst yönetim değişikliklerine göre, genel müdür yardımcılarının neredeyse tamamı değişirken, yeni genel müdür yardımcılarının sorumluluk alanları da yeniden tanımlandı. 

ESKİ YÖNETİMDEN TEK İSİM KALDI

Ziraat Bankası'nın 26 Mart'ta yapılan genel kurulunda Ziraat Bankası genel müdürlük görevini 10 yıldır görev yapan Hüseyin Aydın'ın yerine Alpaslan Çakar atanmıştı. Daha önce üst yönetimde genel müdür yardımcısı olarak yaklaşık 10 yıldır görev yapan ve hazineden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini de üstlenmiş olan Bilgehan Kuru'nun yanı sıra, Ali Kırbaş, Musa Arda ve Süleyman Türetken görevlerini devretti. Eski yönetimden sadece İç Sistemler Genel Müdür Yardımcısı Yüksel Cesur yeni yönetimde yer alırken, görevi ise Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak değişti. Öte yandan grup başkanlıklarının sayısı da sekizden altıya indirildi. (HABER MERKEZİ)