Yüksekova'da patlama: En az 3 polis yaralandı

Hakkari Yüksekova'da dün akşam saatlerinde yaşanan patlamada, en az 3 polisin yaralandığı öne sürüldü.

Fotoğraf: MA
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Kışla mahallesinde bulunan 75’inci Yıl Polis Karakolu’nun yakınlarında dün akşam 22.00 ve 01.00 saatleri arasında iki şiddetli patlama meydana geldiği belirtildi. Patlama sonrası Kışla Mahallesi'nden Orman Mahallesi'ne giden ve içerisinde özel harekat polislerinin bulunduğu zırhlı araca ateş açıldı. Sonrasında bölgede uzun bir süre silah sesleri yükseldi. İddiaya göre patlamada 1'i ağır en az 3 polis yaralandı. Yaralanan polislerin Sahra Hastanesi'ne götürüldüğü belirtildi. 

MAHALLE ABLUKA ALTINDA

Mezopotamya Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, patlama sonrası mahalle yüzlerce polis tarafından ablukaya alındı. Kimi evlere baskın düzenleyen polisler, mahalle sakinlerini kimlik kontrolünden geçirdi. Bazı kişilerin şiddet ve hakarete maruz kaldığı aktarıldı. Patlama sonrası polis karakolundaki kameralar değiştirildi. Ayrıca karakolun korkulukları sağlamlaştırılarak, etrafı çelik kalkanlarla kapatıldı. Yüzlerce polisin Orman ve Kışla mahallelerinde ev araması sürüyor.  

Havanın aydınlanmasıyla birlikte patlamanın yaşandığı yerde bulunan bir iş yerinin camlarının kırıldığı ve duvarlarının delindiği ortaya çıktı. (HABER MERKEZİ)