Yaşayan en yaşlı köpek rekorunun yeni sahibi Pebbles oldu

Guinness Dünya Rekorlar Kitabı 22 yaşının 59. gününde olan Toy Fox Terrier cinsi Pebbles'ı dünyanın yaşayan en yaşlı köpeği ilan etti. 

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Chihuahua TobyKeith, yaşayan en yaşlı köpek ilan edildikten haftalar sonra rekor başka bir köpeğe geçti. Guinness Dünya Rekorlar Kitabı perşembe günü itibariyle 22 yaşının 59. gününde olan Toy Fox Terrier cinsi Pebbles'ı dünyanın yaşayan en yaşlı köpeği ilan etti. 

T24'ün aktardığı habere göre, ABD'nin Güney Carolina eyaletinde yaşayan Pebbles'ın sahipleri Bobby ve Julie Gergory, TobyKeith ile ilgili haberleri gördükten sonra kendi köpeklerinin daha yaşlı olduğunu bildikleri için başvuruda bulundu. 

Çift, Pebbles'ı 2000 yılında sahiplendiklerini belirtti. Çift, aslında daha büyük bir köpek istediklerini, ancak Pebbles'a 'ilk görüşte aşık olduklarını' söyledi.

Guinness'e konuşan Bobby ve Julie, Pebbles'ın uyandıktan sonra 'biraz aksi olabildiğini' söylese de, normal şartlarda sakin bir köpek olduğunu ifade etti. Pebbles'ın uyurken country müzik dinlemeyi ve sıcak havayı sevdiği bildirildi. Julie, ''Pebbles'ı tanıyan çoğu insan onun bu kadar yaşadığına inanamıyor'' dedi.