Veyis Ateş'in videosu gündem oldu: Lobi selamı götürüp getirmedim

Sedat Peker'in iddiaları ile gündeme gelen ve firari Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro rüşvet istediği iddia edilen Veyis Ateş'in 2017'de söyledikleri sosyal medyada gündem oldu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Organize suç örgütü liderliğinden hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'in iddialarının ardından henüz hiçbir açıklama yapmayan ve Habertürk TV'de ekrana çıkarılmayan Veyis Ateş'in 4 yıl önceki sözleri sosyal medyada gündem oldu.

Firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro istediği ortaya çıkan Habertürk TV programcısı Ateş'in 2017'de yaptığı açıklamalarda, "Dayı selamı taşımadım" demişti. 

'KARİYER PLANI YAPMADIM'

2017 yılında İbrahim Haskoloğlu'nun Youtube kanalında verdiği röportajda, 'kader'le ilgili bir soruya yanıt verirken, "Ben hiç kariyer planı yapmadım, bir klik, lobi, tanıdık bir dayı veya onun selamını götürüp getirme yapmadım" diyen Ateş'in açıklamaları sosyal medyada paylaşıldı. 

Ateş'in yayındaki açıklaması şöyle:

"Bugüne kadar geldiğim pozisyonlar dünyanın en iyi, en muhteşem, çok kıymetli yerler. Buna sebep olanlar için müteşekkirim.Şu anlamda söylüyorum: Bir klik, bir lobi, tanıdık bir dayı, selamını getirip götürme yapmadım. Gururlanmak için söylemiyorum, ihtiyacım olsa yapardım. Bunu sadece bir şey anlaşılsın diye söylüyorum: Gelip, dönüp dolaşıp toparladığım tek yer kader."

KORKMAZ'A 'BİR KLİK VE LOBİ VAR' DEMİŞ

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, firari Sezgin Baran Korkmaz ile olan görüşmesini bugünkü yazısında paylaşmıştı. Ses kaydında Ateş'in, “Biliyorum canın çok acıyor. Her tarafı yakıp yıkmak istiyorsun. Çıkıp her yere konuşmak istiyorsun. Yaşadıklarını anlıyorum. Hak da veriyorum sana. Sen de eşine, ailene çoluğuna, çocuğuna kavuşmak istiyorsun… Hiçbir şey olmamış gibi ülkene dönmek istiyorsun… Ankara’dayım… Az önce senin görüşmeni yaptım. Şunu anladım ki seninle uğraşan bir klik ve lobi var ama bu arkadaşlarla işi tersine çevirmek mümkün… ” dediğini yazmıştı.