Ahmet Şık'tan Soylu'ya Veyis Ateş sorusu: O klikin içinde miydin?

TİP Milletvekili Ahmet Şık, Sezgin Baran Korkmaz'dan yargıdaki işlerini halletmesi karşılığında 10 milyon euro isteyen Veyis Ateş'in Soylu'nun istişare heyetinde yer aldığını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Habertürk çalışanı Veyis Ateş'in, kara para aklamakla suçlanan Sezgin Baran Korkmaz'la yaptığı iddia edilen telefon görüşmesine atıfta bulunan TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, istendiği ileri sürülen 10 milyon Euro'luk rüşvetle ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sorular yöneltti. 

Veyis Ateş ile Türkiye yazarı Cem Küçük'ün, AK Parti'ye geçmeden önce Süleyman Soylu'nun istişare heyetinde yer aldığını belirten Ahmet Şık "Soylu, Ateş'in 'aracılık hizmetinden' habersiz midir?" diye sordu. 

Sedat Peker'in iddialarının ardından Veyis Ateş'in bir dönem Süleyman Soylu'nun Genel Başkanlığı'nı yaptığı Doğru Yol Partisi'nin İstanbul İl Başkanlığı Yardımcılığı görevini yürüttüğü ortaya çıkmıştı. 

Şık, Habertürk gazetesi yazarı Sevilay Yılman'ın bugünkü köşesinde yayımladığı firari Sezgin Baran Korkmaz ve Veyis Ateş'in arasındaki diyalogu alıntılayarak, "Veyis Ateş 10 milyon Euro'yu kendisine değil, 'Sezgin Baran Korkmaz ile uğraşan klik' adına istiyor. 'Uğraşan' denilenden kasıt SBK ile ilgili soruşturma. Veyis, "Bu arkadaşlarla işi tersine çevirmek mümkün” dedikten sonra da 'hakem' olarak parayı istiyor. Klik kim? Para kime verilecekti?" değerlendirmesini yaptı. 

T24’te 11 Ocak 2021’de 'A’dan Z'ye Sezgin Baran Korkmaz olayı' yayımlanan yazısına göndermede  bulunan Şık, şu ifadeleri kullandı: 

"Yazıda anlatılan Kıraç adına makamına çağırdığı S.B. Korkmaz'ı tehdit eden ve alacaklarından vazgeçip Kıraç’a Holding'in hisselerini de vermesini emrettiği iddia edilen Süleyman Soylu bu klikin içinde midir?

Süleyman Soylu ile çok yakın arkadaş olan V. Ateş aynı zamanda C. Küçük ile birlikte, AKP'ye biatından önce Conrad Otel'de toplanan ve buluştukları güne atıfla "Perşembe Grubu" diye anılan Soylu'nun istişare heyetindeydi. Soylu, Veyis Ateş'in "aracılık hizmetinden" habersiz midir?

Kudreti, kerameti ve siyasi kariyeri Saray'dan menkul  İçişleri Bakanı Soylu'ya' bir kez de, "Ohhh!!! Ohhh!!!" nidalarıyla anlayacağı dilden soralım: "Paralar kime gidecekti? "Rüşvet isteyen klikte sen de var mıydın?" "Yargıyı rüşvet trafiğinin kavşağına çevirenler kim?"

Güya İçişleri Bakanı olarak mafyayla iş tutanlardan hazzetmiyorsun ya o zaman soralım, "Pislik, mafya, organize suç örgütü lideri" dediğin Sedat Peker 'den para aldığını söylediğin Metin Külünk ile ilgili savcılara elindeki belgeleri verdin mi?" (HABER MERKEZİ)