Yarkadaş: Habertürk yönetimi Veyis Ateş'e 'odanı boşalt' dedi

Gazeteci Barış Yarkadaş, Veyis Ateş hakkında yeni bir iddiada bulundu. Yarkadaş, "Habertürk TV yönetimi, bugün Ana Haber Spikeri Veyis Ateş'ten savunmasını ve odasını boşaltmasını istedi" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Barış Yarkadaş, Habertürk TV yönetiminin, Sedat Peker'in iddiaları sonrası Veyis Ateş'ten savunma istediğini ve odasını boşaltmasını talep ettiğini iddia etti.

Yarkadaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "HABERTÜRK TV yönetimi, bugün Ana Haber Spikeri Veyis Ateş'in savunmasını istedi. Yönetim, tartışmaların odağındaki Ateş'ten odasını boşaltmasını da istedi. Görünen o ki; Spiker Ateş, savunmasının ardından kanalla yollarını mecburen ayıracak. Kanal yönetimi bu konuda kararlı" ifadelerini kullandı. 


'AÇIKLAMA YAPACAĞIM' DEDİ AMA SUSTU

Veyis Ateş, Sedat Peker'in hakkındaki iddiaları üzerine Habertürk'teki haber programını sunmamış, "Bugün olmayacağım. Sonrasına da kamuoyu açıklaması yapacağım" demişti. Odatv'deki haberde, Ateş'in "Ekrana çıkmamanızın Sedat Peker'in açıklamalarıyla ilgisi var mı" sorusuna da "Peker'in açıklamalarıyla ilgisi yok. Bu süreçler tamamen benimle alakalı" dediği belirtilmişti. Ateş bugüne kadar herhangi bir açıklama yapamadı. (HABER MERKEZİ)