Urfa'da köylüler elektrik için yol kapattı

Urfa'da elektrik kesintileri nedeniyle sık sık protesto gösterileri düzenleyen köylüler kara yolunu trafiğe kapatarak oturma eylemi yaptı.

Google Haberlere Abone ol

Fatma Keber

URFA - Urfa'da elektrik kesintilerini protesto eden çiftçiler Akçakale ile Ceylanpınar ilçeleri arasındaki kara yolunu trafiğe kapattı.  
Bu sabah saat 10.00'dan itibaren Pekmezli Mahallesi'nde toplanan çiftçiler karayolunu trafiğe kapattı. Yaklaşık 100 kişinin katıldığı eylemde, bölgede sık sık meydana gelen elektrik kesintileri nedeniyle mağdur olduklarını söyleyen çiftçiler, daha sonra Akçakale-Ceylanpınar kara yolunu trafiğe kapattı.

'TARLADA EKİNİMİZ KURUDU'

CHP Akçakale İlçe Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda çiftçi olan Ahmet Geçit eylemde yaptığı konuşmada elektrik kesintileri nedeniyle arazilerini sulayamadıklarını belirterek, "Günlerdir elektriklerimiz yok ve arazilerimizi sulayamıyoruz. Bu nedenle ekinlerimiz kurudu. Mahallemizdeki tüm çiftçiler mağdur durumda. Her gün saatlerce yaşanan kesinti nedeniyle üreticiler olarak mağdur durumdayız ve yetkililerin bir an önce bu soruna çözüm bulmasını istiyoruz" dedi.

 

Etiketler Urfa akçakale