TV'lerde çalışan şoförlere haciz kıskacı

CNN Türk, NTV, Show TV, ATV ve Kanal D'nin de aralarında olduğu medya kuruluşlarına taşeron olarak ulaşım hizmeti veren ve iflas ettiği belirtilen Han Şirketler Grubu, 250 şoförün iki aylık maaşını ödemedi. Üstelik şirkete haciz gelince, şoförlere ait olan araçlara da haciz konuldu. Şoförler arabalarını çekince, medya kanallarında ulaşım sorunu da doğdu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Medya kuruluşlarına taşeron ulaşım hizmeti veren Han Şirketler Grubu batınca, birçok gazete ve TV'de ulaşım krizi doğdu. Asıl sıkıntıyı ise Han Şirketler Grubu bünyesinde kendi araçlarıyla çalışan şoförler yaşadı. Şoförler, şirketten paralarını alamazken üstüne bir de araçlarına haciz konuldu. Şoförler sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarda, aralık ve ocak maşlarını alamadıklarını belirttiler.

ÖZTÜRK'ÜN ESKİ ORTAĞI

Metro Turizm'in yurtdışında kaçak yaşayan sahibi Galip Öztürk'ün eski ortağı Cengizhan Parmaksız'ın sahip olduğu Han Şirketler Grubu kaynaklı gelişmeleri, CHP eski milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabından şöyle gündeme getirdi:

🔸Bu sabah CNN Türk, NTV, Show, Atv ve Kanal D'ye ulaşım hizmeti veren Han Şirketler Grubu'na bağlı olarak çalışan 250 şoför adına arayan emekçi bir ağabeyimiz yaşadıkları sorunu aktardı. Seslerini ise Çalışma Bakanı Sayın Zehra Zümrüt'e duyurmamı istedi. Emekçilerin sorunu şu:

🔸Adı geçen kanallara taşeron ulaşım hizmeti veren Han Grubu, yaşadığı ekonomik problemler yüzünden 250 emekçinin parasını ödememiş. Şirkete farklı borçlardan dolayı haciz geldiği için araçlara yakalama kararı çıkarılmış. Şoförler de araçlarını geri çekmiş. Şu an muhatap yok!

🔸Şirketin sahibi Cengizhan Parmaksız'a kimse ulaşamıyor. 250 şoför ise ne yapacağını şaşırmış durumda. Atv, CNN TÜRK, Kanal D, NTV ve Show, şirkete karşı yükümlülüklerini yerine getirmiş. Şirkete borçları yok. Atv, 1 Ocak itibariyle şirketle sözleşmesini fesh etmiş.

🔸Beni 250 şoför adına arayan ağabeyimiz, "CNN Türk, Show ve diğer kanallar bu işten sorumlu değil. Şirkete borçları yok. Onlar da bugün mağdur oldu. Araçlarımızı geri çektik. Habere taksiyle gittiler. Biz Çalışma Bakanı'ndan duruma el koymasını istiyoruz. Patron kayıp" dedi.

🔸Şirketin üç ayrı kuruluşu var. Çalışanlar Han Şirketler Grubu olarak belirtiyor firma ismini. Ticaret Sicil'de ise Han Organizasyon Turizm ve Servis Taşımacılığı olarak geçiyor. İsim hakkı yüzünden de ihtilaf yaşanıyor. Cengiz Parmaksız, Galip Öztürk'ün de eski ortağı. (HABER MERKEZİ)