Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras: Gelebilirsiniz

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ilçede korona virüsü vakalarının kontrol altına alındığını ve ziyaretçilerini beklediklerini söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ilçede korona virüsü salgınının kontrol altına alındığını ve ziyaretçilerini beklediklerini açıkladı. Türkiye'nin önemli turizm merkezi Bodrum'daki durumu değerlendiren Aras, "Bodrum'da her şey kontrol altında. Bir ara gelmeyin demiştik ama o dönemi geçirdik. Vatandaşlarımızı Bodruma gelmeleri için bekliyoruz" dedi.

Medyascope TV'de Dilek Şen'e konuk olan Aras, Bodrum'da korona virüsü salgınının kontrol altına alındığını açıkladı. 16 Mart'tan itibaren alınan önlemler ve halkın dikkat göstermesi sayesinde sürecin kontrol altına alındığını belirten Aras, "Şu anda hastanelerimizde herhangi bir yoğunluk yok. Yoğun bakım ünitelerimizde yatan hasta yok denecek kadar az. Vaka sayısı da kontrollü. Tüm kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte salgına karşı tedbirleri yürütüyoruz" dedi.

Bodrum'a gelişler konusunda da çağrıda bulunan Aras, "İlk başta gelmeyin demiştik, çünkü Bodrum’da tüm alt yapısı kış nüfusuna göre planlanmış. Yaz nüfusuna göre salgına yakalansaydık işimiz çok zor olurdu. Şu an her şey kontrol altında. Vatandaşlarımızı Bodrum'a gelmeleri için bekliyoruz. Umarım bu seyahat kısıtlaması da kalkar, herkes rahatlar" açıklamasında bulundu.