İstanbul Halk Ekmek'e yeni atama

İstanbul Halk Ekmek A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği'ne, CHP’nin 31 Mart’taki Sancaktepe Belediye Başkan adayı Özgen Nama atandı.

DUVAR – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Halk Ekmek A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’ne Özgen Nama’yı atadı. Nama, 31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin Sancaktepe Belediye Başkan adayıydı.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı İBB Genel Sekreter Yardımcılarından Orhan Demir yürütüyor. Halk Ekmek A.Ş.’nin Genel Müdürü ise Salih Bekaroğlu. Ekrem İmamoğlu, AK Parti döneminde de aynı görevde bulunan Salih Bekaroğlu ile birlikte devam etme kararı almıştı.

ÖZGEN NAMA KİMDİR?

Özgen Nama, 1975 yılında Kars’ta doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Muhasebe Bölümünü ve ardından Anadolu Üniversitesi’nde İşletme Bölümünü tamamladı.

İstanbul Aydın Üniversitesi Mahalli İdareler ve Yerel Yönetimler alanında yüksek lisansını sürdürüyor.

Tekstil üzerine aile şirketinde üst düzey yönetici olarak çalışıyor. Siyasete Samandıra SHP Belde Başkanlığı’nda başladı.

SHP Samandıra Gençlik Kolları Başkanlığı ve SHP Kartal Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. SHP-CHP birleşmesinden sonra CHP Kartal Gençlik Kolları sekreteri olarak görev yürüttü.

CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Sekreterliği, CHP Kartal İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve Örgütlenmeden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Daha sonra Samandıra CHP Belde Örgüt Başkanlığı yaptı. 2009 yerel seçimlerinde Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi seçildi.

2011-2014 İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve İBB CHP Grup Sözcülüğü, il ve ilçe delegelikleri, 32. 33. ve 34. Olağan Büyük Kurultay Delegelikleri, 14. 15. 16. ve 17. Olağanüstü Büyük Kurultay Delegeliği yaptı ve 2012 yılından bu yana da Büyük Kurultay Delegesi. Özgen Nama 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise Millet İttifakı’nın Sancaktepe Belediye Başkan adayı olmuştu. (HABER MERKEZİ)