Tayin edilen albayın sitemli vedası

Katıldığı Çanakkale anmasında Atatürk'ün adı anılmadığı gerekçesiyle sert tepki gösteren Avcılar Askerlik Şubesi Başkanı Albay Önder İrevul, tayin edildiği Hatay'a gitmeden önce sosyal medyadan bir mesaj yayınladı. İrevul, kendisi için bir yemek dahi düzenlenmediğini, hiçbir resmi kurumun amirinin hayırlı olsun demediğini anlattı, "Sanırım talimat var ya da korktunuz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul'da bir lisede düzenlenen 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl anma etkiliğinde Atatürk'ün adının anılmamasına tepki gösteren Avcılar Askerlik Şube Başkanı Albay Önder İrevul, Hatay'a gitmeden önce sitem dolu bir mesaj yayınladı. Hatay'a tayin edilen ve sürgün edildiği yorumu yapılan İrevul, kendisi için bir yemek dahi düzenlenmediğini, hiçbir resmi kurumun amirinin hayırlı olsun demediğini anlattı.

Albay İrevul, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:"Yarın Avcılar'da son mesaim kısmetse. Bir yemek dahi düzenlenmedi, hiç bir resmi kurum amiri hayırlı olsuna gelmedi. Sanırım talimat var ya da korktunuz.  Beni tanıyanlar bilir fazla yemek yemem. Yani olay yemek değil. Ama kuruyemişci Mehmet Abi'nin, teksilci Hasan Beyin, lokantacı Mehmet Bey'in, şu siyasetçinin, bu tüccarın, bu bürokratın , ayrılan tüm daire amirlerinin yanında olan ve bununla ilgili paylaşım yapan Avcılar'ın mülki ve idari tüm amirlerine selam olsun.Dik durmak taraf olmak kolay değil. Haklısınız. Herkesin bir yüreği var. Çapı kadar. Sağlık olsun. Ayrılırken tüm Avcılar halkına şükranlarımı sunuyorum. Sizinle olmak harikaydı. Kısmetse yine beraber olacağız. Ben varsa hakkımı helal ediyorum. Siz de ederseniz sevinirim. Memleket sevdasını bir bedeli varsa ben öderim rahat olun. Sizi seviyorum Avcılar." (HABER MERKEZİ)