Murat Alan'a saldıranlar tutuklandı

Yeni Akit gazetesi Haber Müdürü Murat Alan'a saldıran dört kişi tutuklandı. Olaydan bir gün önce Ankara'dan gelen şüpheliler, saldırının planlı olmadığını, Alan'ı yoldan geçerken gördüklerini ve aralarında tartışma çıktığını iddia etti.
Murat Alan, Gaziosmanpaşa'daki evinin önünde saldırıya uğramıştı. Fotoğraf: AA

DUVAR – Yeni Akit gazetesi Haber Müdürü Murat Alan’ı darbettikleri iddiasıyla gözaltına alınan dört kişi, çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne sevk edilen Serdar A, Bayram G, Ferhat Ö, Savaş K’nin Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından ifadeleri alındı.

Şüpheliler ifadelerinde, Ankara’da oturduklarını ve olaydan bir gün önce İstanbul’a geldiklerini belirtti ancak saldırının planlı olmadığını, yoldan geçerken Alan’ı gördüklerini, çıkan tartışma sonucu darp eylemini gerçekleştirdiklerini öne sürdü. İfadeleri tamamlanan zanlılar, savcılık tarafından “silahla kasten yaralama” suçundan tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk edildi. Şüpheliler Serdar A, Bayram G, Ferhat Ö, Savaş K. nöbetçi sulh ceza hakimliğince “silahla kasten yaralama” suçlarından tutuklandı.
Gaziosmanpaşa’da cuma namazı için evinden çıkan Murat Alan’a, 4 kişi bıçak ve beyzbol sopasıyla saldırmıştı. Alan’ın katıldığı bir televziyon programında generallerle ilgili kullandığı ifadeler nedeniyle Milli Savunma Bakanlığı suç duyurusunda bulunmuştu. (İSTANBUL/AA)