'PKK SMS'i için soruşturma

Telefonlara gelen SMS'lere soruşturma açıldı. Belediyeden 'benzerlik' uyarısı geldi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Mersin'de cep telefonlarına gönderilen ve "PKK propagandası" yapıldığı belirtilen SMS'lerle ilgili soruşturma başlatıldı. Kentte önceki gece 04.00-04.30 saatleri arasında cep telefonlarına bir kısa mesaj düştü. Mesajı alan bazı kişiler 'PKK propagandası yapıldığı' ihbarıyla durumu polise bildirdi.

Yaşanan olay üzerine harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bilgisayar korsanlarının peşine düşerken, MHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi de mesajda kullanılan mahrecin belediyeye ait resmi hatlar olan '444 2 153 Alo Belediye Hattı ve Mersin Bld' ile benzerliği nedeniyle şu açıklamayı yaptı:

"MERSİN153 kullanıcı adıyla vatandaşlarımıza SMS atarak yasa dışı terör örgütü propagandası yapan grubun ve söz konusu propaganda içerikli SMS'in Mersin Büyükşehir Belediyesi ve SMS panelimizle herhangi bir ilgisi yoktur. Sistemimiz üzerinden herhangi bir giriş tespit edilmemiştir. Siber güvenlik uzmanları ve emniyetimiz konuyla ilgili gerekli çalışmaları yürütmektedir. Kamuoyunun bilgisine önemle duyurulur." (MERSİN/DHA)

Etiketler SMS Telefon cep