İftar davetiyle kumar partisi

Eskişehir polisi üç derneğe kumar baskını düzenledi. Derneklerden birisi kumar duyurusunun altına iftar "Ücretsiz iftarımız vardır" notunu da düşmüş.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Eskişehir'de polis ekipleri 3 dernek binasına kumar oynandığı ihbarı üzerine baskın düzenledi. Kumar partisi düzenleyenlerin derneklerden birisi yazdığı duyuruda ücretsiz iftar yemeği verdiğini de not etmiş.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ile Önleyici Hizmetler Şubesi ekipleri İstiklal, Hoşnudiye ve Emek mahallelerinde tombala oynatıldığı ihbarı yapılan 3 dernek binasına baskın düzenlendi. Baskında tombala oynadıkları belirlenen 232 kişiye kumar oynamak suçundan 227'şer lira idari para cezası verildi, dernek yöneticisi 4 kişi hakkında da kumar oynamak için yer temin etmekten adli işlem başlatıldı.

BİTİŞİKTEKİ DAİREYE GİZLİ GEÇİT

Polisin baskın yaptığı derneklerden birinde duvara 'Değerli müşterilerimiz. Her gün iftar yemeğimiz ve ikramlarımız vardır' yazısının asılı olması dikkat çekti.

Polis ekipleri İstiklal Mahallesi'ndeki bir dernek binasında ise tombala malzemelerinin kaçırılması amacıyla bitişikteki binada bulunan bir daireye gizli geçit açıldığını belirledi.

Ekipler, 3 dernek binasında yaptıkları aramada 9 tombala makinesi, 8 fan, 9 monitör, güvenlik kameraları, çok sayıda tombala kartı ve pul ele geçirdi. (ESKİŞEHİR/DHA)