-10 derecede TOKİ sırası!

Malatya'da 79 TOKİ konutu için eksi 10 derecede 2 gündür kuyruk var! Çünkü satışlar başvuruda önceliğe göre yapılacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Malayta'da başvuru önceliğine göre satılacak olan 79 TOKİ konutu için eksi 10 dereceye kadar düşen hava sıcaklığına rağmen talipler banka önünde 2 gündür kuyrukta bekliyor.

Malatya’da TOKİ tarafından, başvuru önceliğine göre satılacak olan 79 konut için vatandaşlar 2 gündür banka önünde bekleyişini sürdürüyor. Soğuk havaya aldırış etmeyen vatandaşlar bankanın açılmasına 48 saat kala kuyruğa girdi. Bazı vatandaşlar yakına park ettikleri otomobillerde nöbetleşe olarak kuyrukta beklerken kimileri de battaniyelerle soğuktan korunmaya çalıştı.

Kuyruktakiler zaman zaman termometrelerin eksi 10 dereceyi göstermesine rağmen termosta getirdikleri çak ve kahvelerle ısınmaya çalıştılar. Soğuk havaya aldırış etmeden banka önündeki TOKİ kuyruğu bu sabah bankanın açılması ile son bulacak.

2 GÜNDÜR KUYRUKTALAR

26 Kasım Cumartesi günü sıraya giren birçok kişi başvuru önceliği nedeniyle umutlu olduklarını ve ev hayali için bu çileye katlandıklarını belirttiler. TOKİ’nin dar gelirlilere sunduğu imkândan faydalanmak için beklediğini söyleyen Emir Kalkan, "Allahın izni ile nasip olursa bir ev almayı düşünüyoruz. Cumartesinden beri bekliyoruz ve sabaha kadar bekleyeceğiz, ölüm haricinde sıçaklık eksi 10 da, eksi 20 de olsa beklemeye devam edeceğim" dedi.

'UYUMAK YOK'

İki gündür beklediklerini ve sabaha kadar bekleyişini sürdüreceğini belirten Uğur Sezer ise, "2 gün oldu bakın bu üçüncü güne girdik. Yarın sabah işte yani pazartesi sabah saat 09.00’da banka açılacak banka açılana kadar bekleyeceğiz, gelen ve bekleyen kişilerin isimlerini yazdık kapıya kendi imkânlarımızla, yanımıza da battaniye aldık oturuyoruz, uyumak yok, bekleyeceğiz burada. Üşümemek için battaniyelere sarılarak zor olsa da soğuktan korunmaya çalışıyoruz" diye konuştu. (MALATYA/DHA)

Etiketler TOKİ malatya ev