Fındıklı'da sel baskını

Rize'nin Fındıklı ilçesinde sabah saatlerinde başlayan sağanak yağmur sele neden oldu. Beydere Köyü'nde sel sularına kapılan 13 yaşındaki Efecan Işıklar'ın bulunması için çalışma yürütülüyor.

DUVAR – Fındıklı’da sabah 08.00’da başlayan ve 2 saat süren yağmur sonrasında Çağlayan Deresi taştı. İlçe merkezinde 20 iş yerinin bodrum ve zemin katlarını su bastı.

Liman Mahallesi’nde yağmur sonrası oluşan heyelan nedeniyle Karadeniz Sahil Yolu’nun tek şeridi ulaşıma kapandı. Ulaşımın tek şeritten kontrollü olarak sağlandığı yolda Karayolları ekipleri temizlik çalışması başlattı.

Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, yağmur sonrası ilçe merkezi ve bazı köylerde derelerin taşması sonucu hasarlar meydana geldiğini belirterek, hasar tespit çalışmalarına başlandığını söyledi. Fındıklı’da 2 saat içinde metrekareye yaklaşık 185 kilo yağış düştüğü öğrenildi.

ÇOCUK KAYBOLDU İHBARI

Beydere Köyü’nde 13 yaşındaki Efecan Işıklar’ın yağış sonrası sel sularına kapılarak kaybolduğu yolunda ihbar gelmesi üzerine AFAD ekiplerinin harekete geçtiği, kapalı olan köy yolunun açılması için çalışma başlatıldığı öğrenildi.