TFF'den Hakan Kutlu ve Erol Bulut'a teşekkür: Örnek bir yaklaşım sergilediler

TFF, erken bitirilen maçtaki hakem hatasıyla ilgili sağduyulu açıklamaları nedeniyle teknik direktörler Hakan Kutlu ve Erol Bulut'a teşekkür etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Erol Bulut ve Kasımpaşa Teknik Direktörü Hakan Kutlu'ya, 4 dakika erken bitirilen ve sonrasında yeniden devam eden maçtan sonraki açıklamaları nedeniyle teşekkür etti. 

Süper Lig'de dün Gaziantep FK-Kasımpaşa maçının sonunda 9 dakika uzatma işaret edildi. Fakat hakem Halis Özkahya maçı 90+5'inci dakikada bitirdi. Hatasını fark eden Özkahya, takımları tekrar sahaya çağırdı ve maç kaldığı yerden devam etti.

TFF'den bugün yapılan açıklamada, "Süper Lig'in 12. Haftasında 05.11.2021 tarihinde oynanan Gaziantep Futbol Kulübü-Kasımpaşa maçında uzatma süresiyle ilgili hakemlik açısından büyük bir şanssızlık yaşanmıştır" ifadeleri kullanıldı. 

Maçın ardından "iyi niyet gösteren" sözlerine nedeniyle iki takımın teknik direktörlerine teşekkür edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kamuoyunda yankı uyandıran olay ile ilgili, müsabaka sonrasında iki takım teknik direktörü Sayın Hakan Kutlu ve Sayın Erol Bulut, 'Böyle hatalar olabilir. Hakem de insan' şeklindeki değerlendirmeleriyle örnek bir yaklaşım sergileyerek iyi niyet gösterisinde bulunmuşlardır. Türk hakemliğinin her kararda tartışma konusu yapıldığı bir ortamda, gösterdikleri tavır için iki kulübümüze ve hocalarına teşekkür eder, futbolumuzun marka değerine çok önemli katkı sağlayacak yapıcı davranışların artarak sürmesini temenni ederiz." (HABER MERKEZİ)