Apple'ın kurucularından Steve Wozniak Türkiye'ye gelmiyor

World Cities Expo'nun ana konuşmacılarından Steve Wozniak etkinliğe katılmama kararı aldı. Wozniak kararı Twetter'dan duyurdu

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - World Cities Expo İstanbul'17'nin ana konuşmacıları arasında yer alan Apple kurucularından Steve Wozniak etkinliğe katılmama kararı aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada Wozniak'ın iptal nedenine anlam verilemediği belirtildi.

Londra'dan tweet atan Wozniak 'Tamamlanamayan kontrat' sebebiyle İstanbul yerine eve (ABD'ye) uçtuğunu yazdı. Wozniak tweet'ine 'ABD seyahat kısıtlamaları uygun değil' diye de ekledi.

Konuyla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada ise  "İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 15-18 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlediği World Cities Expo İstanbul’17’nin ana konuşmacılarından Steve Wozniak, son ana kadar devam eden sürece rağmen, anlam verilemeyen bir şekilde etkinliğe katılımını iptal etmiştir. Bu konudaki gelişmeler tarafımızdan kamuoyuyla paylaşılmaya devam edilecektir" denildi.

JİMMY WALES'IN DAVETİ İBB TARAFINDAN İPTAL EDİLDİ

Etkinliğin davetlileri arasında yer alan Wikipedia kurucusu Jimmy Wales'ın daveti ise Türkiye'de Wikipedia'ya gelen engelleme kararının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edilmişti.

15-18 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen World Cities Expo İstanbul'17'de girişimcilik ve ekonomik gelişim, yenilikçilik ve teknoloji, büyük veri ve kent yönetimi, enerji, ulaşım ve akıllı toplum konuları akıllı kentler çerçevesinde mercek altına alınıyor.

İBB Wikipedia'yı listeden çıkardıİBB Wikipedia'yı listeden çıkardı