WhatsApp'a Gif desteği geldi

WhatsApp sonunda GIF desteğine kavuştu. iOS uygulamasına bugün gelen güncellemeyle birlikte GIF paylaşımının önünü açan WhatsApp kullanıcıların kendi GIF’lerini oluşturmalarını da sağlıyor.

DUVAR – Facebook Messenger, iMessage ve diğer popüler mesajlaşma platformlarına benzer şekilde Giphy ile iş birliğine giden WhatsApp, uygulama içinde popüler GIF’lere anında ulaşmayı mümkün hale getirdi. Bunun için mesajlaşma ekranında fotoğraf/video paylaşımını seçmek ve açılan ekranın sol alt köşesindeki “Gif Ara” ikonuna dokunmak yeterli.

whatsapp

WhatsApp’ın güncellemesi, rakiplerinden farklı olarak GIF paylaşma ve oynatma desteğiyle sınırlı değil. Uygulama üzerinden WhatsApp’ın 1 milyar kullanıcısının kendi GIF’lerini oluşturması da, 6 saniye ve altında uzunluğa sahip videolar için mümkün. Kullanıcıların GIF’leştirmek istedikleri videoyu yine WhatsApp paylaşım menüsünden seçip, gerekirse kısaltmaları ve GIF geçiş butonuna dokunmaları gerekiyor.

whatsapp-gif-editor

Tekrar eden animasyon video desteği WhatsApp’ta iPhone 6S ile birlikte tanıttığı Live Photos paylaşımının da önünü açtı. Güncellemeyle birlikte iPhone’la çekilen Live Photos, WhatsApp’ta 3D Touch ile seçilip, yukarı sürüklendiğinde fotoğraf ya da GIF ile paylaşma seçeneği görülüyor. “GIF ile paylaş” tercih edildiğinde, WhatsApp bu görselleri doğrudan GIF formatına dönüştürüp, karşı tarafla paylaşıyor. (Kaynak: Webrazzi)