Tanju Özcan, ABD'ye karşı Erdoğan'a destek pankartı astırdı

Bolu Belediyesi'nde asılan pankartta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM toplantısı için gittiği ABD'de karşılanmamasına tepki gösterildi, NATO'dan çekilme çağrısı yapıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Bolu Belediye Meclisi’nde geçen hafta ABD’yi kınayan bir önergenin oy çokluğu ile kabul edilmesinin ardından CHP'li Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın talimatıyla belediye binasına, "Dünya beşten, Türk milleti ABD’den büyüktür" ifadelerinin yer aldığı dev bir pankart asıldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamayan Amerikan yetkililerine tepki gösterilen pankartta, “Ey hadsiz ABD! Anlamıyoruz zannetme! ABD, tarihte hiçbir zaman Türkiye Cumhuriyeti’nin dostu olmamıştır. Bu ülkede Alevi-Sünni gerginliğini çıkartan ABD yönetimleridir. Bu ülkede Kürt-Türk çatışmasını çıkartmak için PKK/YPG terör örgütünü kuran ve hâlâ silah veren ABD yönetimleridir. Bu ülkede 12 Eylül darbesini gerçekleştiren ABD yönetimiydi. Taşeron FETÖ terör örgütünü kuran ve 15 Temmuz hain darbe rejimini planlayan ABD yönetimidir. Türkiye’ye sığınma istilasını tasarlayan ve ülkemizi bu yola karışıklığa sürüklemeye çalışan ABD yönetimidir” ifadelerine yer verildi.

'NATO'DAN ÇEKİLELİM'

Pankartta, AK Parti iktidarına da şu sözlerle seslenildi:

“Hükümete sesleniyoruz: ABD yönetimince Cumhurbaşkanımızın şahsına yapılan saygısızlıklar, esasen Türk milletine yapılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti ABD sömürgesi değildir. Türkiye, ABD’den başka kimseye hizmet etmeyen NATO’dan ayrılmalıdır. Kürecik ve İncirlik üsleri derhal kapatılmadır. Dünya beşten, Türk milleti ABD’den büyüktür. Yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti. Kahrolsun emperyalist Amerika.” (HABER MERKEZİ)

Etiketler Bolu Tanju Özcan