Süper Lig kulüpleri, TFF ile takım harcama limitlerini görüştü

TFF yönetimi, harcama limitleriyle ilgili olarak 8 Süper Lig takımı yöneticileriyle bir araya geldi. Bazı kulüplerin, bonservis ve sponsorluk gelirlerinin 3'te 1'i yerine tamamının limite eklenmesini istediği öğrenildi. 

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Süper Lig'de yer alan 8 kulübün başkan ve yöneticileri, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu ile takım harcama limitleriyle ilgili görüşme gerçekleştirdi.

TFF'nin Riva'daki tesislerinde düzenlenen toplantıya; TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF Yönetim Kurulu üyeleri, TFF Kulüp Lisans Kurulu üyeleri ile Kulüpler Birliği Vakfı ve Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, vakfın başkan yardımcı ve Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, başkan yardımcısı Yusuf Günay, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk ve Kasımpaşa yöneticisi Fatih Saraç katıldı.

Öğleden sonra başlayan toplantı, yaklaşık 3 saat sürdü. Toplantının ardından kulüp temsilcileri Riva'dan ayrılırken TFF Yönetim Kurulu, TFF Kulüp Lisans Kurulu ile yaklaşık 1 saat süren bir toplantı daha yaptı.

Toplantıda bazı kulüp temsilcilerinin, takım harcama limitlerindeki yüzde 15'lik sapma oranının yükseltilmesi, kulüplerin elde ettiği bonservis ve sponsorluk gelirlerinin 3'te 1'i yerine tamamının limite eklenmesi ve Türkiye Bankalar Birliği haricinde imzalanan yapılandırma anlaşmalarındaki kredi ana para ödemelerinin limit hesaplamasına dahil edilmemesi gibi taleplerde bulunduğu öğrenildi. (İSTANBUL/AA)