Ofspor Kulübü başkansız kaldı

TFF 3'üncü Lig ekiplerinden Ofspor'un olağan genel kurulunda başkan adayı çıkmadı. Kulübün yönetimiyle ilgili kararı, Trabzon Valiliği verecek.

DUVAR – TFF 3’üncü Lig’de mücadele eden Ofspor’un, ertelenen olağan genel kurulu, kulüp binasında gerçekleştirildi.

Ofspor Başkanı Olcay Saral ve az sayıda yöneticinin katıldığı toplantıda, yeni yönetime talipli çıkmadı.

Ofspor’da 8 yıldır başkanlık görevini sürdüren Saral, kongrede yaptığı açıklamada, yeniden aday olmayacağını söyledi. Saral, “Ofspor’a 7 yıl genel kaptan ve yönetici olarak, 8 yıl da başkan olmak üzere toplam 15 yıl hizmet verdim. 2 yıl da Trabzonspor’a yöneticilik yaptım. Artık yoruldum. Bu yükü tek başımıza taşımamız artık mümkün değil” dedi.

Kulübü borçsuz hale getirdiklerini anlatan Saral, kurumsal anlamda da tesisleri yenilediklerini ve takıma özel otobüs kazandırdıklarını ifade etti. Saral, “Bizlere destek veren iş adamlarımıza ve bizlerle beraber yürüyen yönetici arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Biz görevimizi tamamladık. Artık sıra Oflularımızda. Oflularımız Ofspor’umuza sahip çıkacaktır” diye konuştu.

Kulüp müdürü Ümit Yıldız’ın kongre tutanaklarını 13 Temmuz Pazartesi günü Of Kaymakamlığı’na ileteceği öğrenildi. Ayrıca, Ofspor Kulübü’nün yönetimiyle ilgili kararın da Trabzon Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verileceği belirtildi. (TRABZON/AA)