Gümüşdağ: Yeni sezona Taşçıoğlu’nun isminin verilmesini destekliyoruz

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, gelecek sezona korona virüsünden vefat eden Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu isminin verilmesi önerisine destek verdi. 

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Spor Toto Süper Lig 2020-2021 sezonunun Türkiye'de ilk korona virüsü (Covid-19) vakalarını tedavi ederken virüse yakalanan ve vefat eden Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu'nun ismiyle oynanması önerisini desteklediklerini açıkladı.

Kulübün internet sitesinden yazılı açıklama yapan Göksel Gümüşdağ, "Süper Lig’de 2020-2021 sezonuna Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun isminin verilmesi önerisini İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak sonuna kadar destekliyoruz" dedi.

İsim önerisinin ilk olarak İstanbulspor’dan geldiğini hatırlatan Gümüşdağ, şöyle devam etti:

"Sonrasında Beşiktaş ve Trabzonspor’un destek verdiği yeni sezona değerli profesörümüzün isminin verilmesi, hayatını kaybeden doktor ve hemşireler başta olmak üzere bu hastalığa karşı savaş veren tüm sağlıkçıları temsil edecektir. Covid-19 salgınından bizzat etkilenmiş ve 21 gün hastanede bu hastalıkla mücadele vermiş bir kulüp başkanı olarak, yeni sezonun rahmetli Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu anısına oynanmasının anlamlı olacağını düşünüyorum. İnanıyorum ki değerli Türkiye Futbol Federasyonu yöneticileri de bu öneriyi dikkate alacaklardır."

İstanbulspor, 2 Mayıs'ta yaptığı açıklamada Süper Lig'in yeni sezonuna Cemil Taşcıoğlu'nun isminin verilmesini önermiş, Beşiktaş da dün federasyona başvuru yapmıştı. (HABER MERKEZİ)

Beşiktaş: Yeni sezona Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu'nun ismi verilsinBeşiktaş: Yeni sezona Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu'nun ismi verilsin