Falcao'dan, 'mesafeli gol sevinci' tavsiyesine eleştiri

Galatasaray'ın Kolombiyalı futbolcusu Falcao, "Maç boyunca temas halindeyiz" diyerek maçlarda alınan bazı önlemler ve tavsiyelere ilişkin, "Gol sevincinde sarılmaya izin vermeyecek teknik bir sebep var mı?" eleştirisinde bulundu.

DUVAR – Galatasaray’ın Kolombiyalı futbolcusu Radamel Falcao, yeni tip korona virüsü (Covid-19) salgınıyla birlikte maçlarda alınan bazı önlemleri ve tavsiyeleri eleştirdi.

Falcao, resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Futbolun dönüşünü görerek soruyorum: Gol sevincinde sarılmaya izin vermeyecek teknik bir sebep var mı? Tüm maç boyunca sürekli temas halindeyiz. Köşe atışlarında defans oyuncuları senin üzerindeler! Barajlarda herkes yan yana” ifadelerini kullandı.

Futbolda Covid-19’dan dolayı bazı Avrupa liglerinde ertelenen maçların oynanması için hazırlıklar devam ederken, Almanya’da maçlar dün kaldığı yerden başladı. Gol atan bazı futbolcular sevincini sosyal mesafe kuralına uyarak yaptı.

Covid-19’dan dolayı maçlara bazı yeni kurallar getiren Almanya Futbol Federasyonu, futbolcuların gol sonrasında birbirlerine sarılıp sevinç gösterisi yapmamalarını tavsiye etmişti. (AA)