Ibrahimovic'in heykeline bir ayda üçüncü saldırı 

Irkçı saldırıya uğrayan Zlatan Ibrahimovic'in heykeline bir kez daha saldırı düzenledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İsveçli futbolcu Zlatan Ibrahimovic'in, Malmö'de dikilen heykeli bir ay içinde üçüncü kez saldırıya uğradı.

Yıldız futbolcu Ibrahimovic, uzun yıllar forma giydiği İsveç'in köklü takımlarından Malmö'nün ezeli rakibi olan İsveç Birinci Futbol Ligi (Allsvenskan) kulüplerinden Hammarby'nin hisselerinin yarısını satın alması sonrası saldırıların hedefi olmaya devam ediyor.

Ibrahimovic'in 2 ay önce Malmö'de dikilen heykeline üçüncü kez saldırı gerçekleşti. Malmö Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Tommy Bengtsson, heykelin iki ayağının testere ile kesildiğini ve yıkılma riski bulunduğunu söyledi.

Heykelin etrafını demir çitle çevirdiklerini aktaran Bengtsson, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını aktardı.

HEYKELE VE EVİNİN KAPISINA IRKÇI SLOGANLAR YAZILDI

Zlatan İbrahimovic'in heykeli iki kez saldırıya uğramış ve yakılmaya çalışılmıştı. Heykelin bulunduğu yere eski Yugoslavya'da kullanılan 'Çingene'ye ölüm' şeklinde ırkçı slogan yazılmıştı.

İki hafta önce de ünlü futbolcunun başkent Stockholm'de bulunan evinin kapısına bir ırkçı saldırı gerçekleştirilerek, Hristiyanlığa göre Hz. İsa’ya ihanet eden havari "Yehuda"nın (Judas) ismi yazılmıştı.

Irkçı saldırılar nedeniyle nefret suçundan soruşturma açılırken, Ibrahimovic heykeline ve evine saldıranların yakalanması için suç duyurusunda bulundu. (STOCKHOLM/AA)

İbrahimovic'in İsveç'teki heykeline ırkçı saldırıİbrahimovic'in İsveç'teki heykeline ırkçı saldırı