Messi'ye uluslararası turnuvalardan 3 ay men

"Arjantin, yolsuzluk yapılan bir organizasyonun içinde yer almamalı" diyen Messi'ye, CONMEBOL'den ceza geldi. Messi, 3 ay uluslararası maçlarda oynayamayacak ve konfederasyona 50 bin dolar ödeyecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Arjantinli futbolcu Lionel Messi, Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL) tarafından 3 ay boyunca uluslararası turnuvalardan men edildi. 2019 Kupa Amerika ve konfederasyon aleyhine yorumlarda bulunan Messi, ayrıca 50 bin dolar para cezasına çarptırıldı.

CONMEBOL'dan yapılan açıklamada, 32 yaşındaki yıldız oyuncunun konfederasyon aleyhine yaptığı değerlendirmelerin "temelsiz ve kabul edilemez" olması gerekçe gösterildi.

NE OLMUŞTU?

Brezilya'ya 2-0 yenildikleri yarı final maçının ardından Şili'yi 2-1 yenerek turnuvayı üçüncü sırada tamamlayan Arjantin oyuncusu Messi, madalya törenine katılmamıştı. Üçüncülük mücadelesinde Beşiktaş'ta forma giyen Şilili futbolcu Gary Medel ile tartıştığı pozisyonun ardından kırmızı kart gören Lionel Messi'ye, bir maç men cezası da verilmişti. Turnuvanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Messi, "Arjantin, yolsuzluk yapılan bir organizasyonun içinde yer almamalı. Bu turnuvanın, Brezilya'nın kazanması için düzenlendiği çok açık. Madalya almaya gitmedim çünkü bize yapılan saygısızlığın bir parçası olmak istemedim. Gerçeklerin artık söylenmesi gerekiyor" ifadelerini kullanmıştı. (AA)

Etiketler futbol Messi spor men