Amed'e gittiği için tepki gören Zonguldaklı taraftar: Evet biz vatan hainiyiz

Zonguldaklı tribün lideri Amedsporlularla diyalog kurduğu için arkadaşları tarafından 'vatan hâini' ilân edildi. Duruma tepki gösterdiği paylaşım sosyal ağlarda hızla yayılarak fenomen haline geldi: 'Evet bizler vatan hainiyiz. Karşı kaldırımda bekleyip onlara taş atmamız gerekiyordu'
(Fotoğraf: Facebook)

DUVAR- Spor Toto 2’nci Lig Beyaz Grup’taki Zonguldak Kömürspor’un taraftar grubu ‘Ultras Elmas’ın Amedspor maçı için Diyarbakır’a gitmesine tepki gösterilince, tribün liderlerinden Sercan Akar kişisel Facebook hesabından ‘Evet bizler vatan hainiyiz’ başlıklı bir mesaj paylaştı.

“Amedspor taraftarı bizi bağrına bastı. Tek tek selamlaşıp ‘hoşgeldiniz’ dediler. Evet bizler vatan hainiyiz. Karşı kaldırımda bekleyip onlara taş atmamız gerekiyordu” diyerek gördüğü tepkinin yanlışlığını vurgulamak isteyen Akar’ın paylaşımındaki şu sözler dikkat çekti:

“Siyaset yerin dibine batsın. O benim işim değil. Bu sorunların kaynağı ben olmadığım gibi, çözümü de ben değilim. Diyarbakır’a ne zaman gitsem bana kucak açacak bir grup Amedspor taraftarı tanıdım. Bunun için çok mutluyum.”

“Biz orada bu insanlarla sohbet ettiğimiz, yemeklerini yediğimiz, çaylarını içtiğimiz için bizi vatan haini ilan eden eski ahbaplarıma sesleniyorum; Diyarbakır orada, o insanlar da orada. Klavye üzerinden yazması kolay. Gidin taş atın, kafalarını yarın, dükkanlarını yağmalayın, arabalarını gasp edin. Bizler bunları yapmadık vatan haini olduk, gidin siz yapın vatanı kurtarın. Lakin ufak bir hatırlatma; sizler onlara taş attığınızda bile onlar sizin sırtınızı sıvazlamaya devam edecekler.”

(HABER MERKEZİ)