Portekiz'in şampiyonluk primi

EURO 2016'da şampiyon olan Portekiz, oyuncularına 275'er bin Euro dağıtacak. Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takım futbolcularına 'sadece EURO 2016'ya katıldıkları için' 500'er bin Euro dağıtmıştı.

DUVAR – 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası finalinde Fransa’yı uzatmalarda Eder’in attığı gol ile 1-0 yenen ve tarihinde ilk kez Avrupa şampiyonu olan Portekiz Milli Takımı, ülke basınından büyük övgü aldı. Euro 2016’da şampiyonluğa ulaşan Portekiz, bugün TSİ 13.00’te başkent Lizbon’da olacak. Portekiz Milli Takımı’na büyük bir karşılama töreni düzenleneceği, Belem Sarayı’nın balkonundan kutlamaların başlayacağı ve tüm gün boyunca devam edeceği açıklandı.

ŞAMPİYONLUK PRİMİ BELLİ OLDU

Bu arada Portekiz Milli Takımı’nda oyuncuların alacağı prim belli oldu.

Portekiz gazetelerinden Abola’nın haberine göre Portekiz’in şampiyonluk primi, futbolcu başına 275 bin Euro olarak belirlendi. EURO 2016’yı şampiyon tamamlayan Portekiz, UEFA’dan şampiyonluk primi olarak da 8 milyon Euro kazandı. Bu arada Portekiz Milli Takımı oyuncuları, EURO 2016’ya katılım primi almadı.

 

MİLLİ TAKIM KESEYİ AÇTI

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nda futbolcular sadece turnuvaya katılım primi olarak 500’er bin Euro para almıştı. Ay yıldızlı futbolculara Euro 2016 dönüşünde 150’şer bin Euro daha dağıtılmış ve böylelikle toplam prim 650’şer bin Euro’ya ulaşmıştı. Milli takımda 1 dakika bile oynama şansı bulamayan Adanaspor kalecisi Hayrullah Akyüz de 151 bin Euro almıştı.