SİNEMA

2021 Oscar töreni ertelenebilir

Oscar Ödülleri'nde salgın tartışması: Akademi üyeleri erteleme kararı için görüşüyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, 28 Şubat’ta düzenlenmesi planlanan 93. Oscar Ödül Töreni’ni ertelemeyi tartışıyor.

Variety’e konuşan bir kaynak, kesin planların bu noktada somut olmaktan çok uzak olduğunu belirterek, “Muhtelemen ertelenecek” ifadesini kullansa da yeni bir tarih hakkında bir bilgi vermedi.

Nisan ayında korona virüsü salgını nedeniyle Oscar Ödülleri’nde kural değişikliği yapılmış, filmlerin vizyona girme zorunluluğu kaldırılmıştı. Yeni geçici kural değişiklikleri açıklandığında, Akademi başkanı David Rubin, durumun nasıl şekilleneceğini öngörmenin imkansız olduğunu belirtmişti.

Her zamanki kurallara göre, bir filmin Oscar'a hak kazanabilmesi için Los Angeles’ta yedi günlük bir gösteriminin olması gerekiyor. Ancak bu yıl değişen kurallar kapsamında dijital olarak yayınlanan filmler, stüdyo başlangıçta bir tiyatro yayını planlamışsa hak kazanabiliyor. Filmlerin vizyona giremediği bu dönemlerde alınan bu karar, Oscar tarihinde bir ilk olarak kayda geçmişti. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Etiketler sinema Oscar tören
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR