Şahan Gökbakar: Çalıntı olduğu 11 yıl sonra mı anlaşıldı?

Komedyen Gökbakar çalıntı iddialarına yanıt verdi: 11 yıl sonra mı anlaşıldı?

DUVAR – Şahan Gökbakar’ın ‘Kayhan’ karakterinin, 80’li yıllarda Metin Akpınar’ın hayat verdiği ‘Kibarcık’ karakterinden çalıntı olduğu iddia edildi. Gökbakar, sosyal medyadan açıklama yaparak, “Kayhan, Metin abinin tiplemesi gibi kibar ve nahif bir karakter değildir, tam aksi uçta duran bir karakterdir” dedi.

Gökbakar, kişisel Instagram hesabından iddialara yanıt verdi. Şahan Gökbakar, “Kayhan, benim 2006-2007 yayn döneminde Ntv kanalinda yaptığım ‘işin aslı’ skecindeki bir komik karakter… Çalıntı olduğu 11 yıl sonra mı anlaşıldı?” dedi. (HABER MERKEZİ)

Kayhan, benim 2006-2007 yayin doneminde Ntv kanalinda yaptigim "isin asli" skecindeki bir komik karakter…Calinti oldugu 11yil sonra mi anlasildi😂😂😂Tuuuhh! Yakalandik!!!Tam da film oncesi😂😂😂😂…Normalde aciklama bile yapmam boyle bir konuya ama yine bana yakisani yapayim, Kayhan ne mizah acisindan, ne de karakter ozellikleri ve jest-mimik acisindan, buyuk usta Metin Akpinar'in 80'li yillarda yaptigini ogrendigim (1980 dogumluyum) Kibarcik karakterine benzememektedir. Kayhan, Metin abinin tiplemesi gibi kibar ve naif bir karakter degildir, tam aksi ucta duran bir karakterdir. Disleri ile ilgili bir benzetme yapiliyor ise de bu disler Amerika'da Fredy Mercury teeth diye gecen bir kalibin agzima yine Amerika'da ozel olarak ugulanip modellenmesi sonucu yapilmistir. Buyuk disli bircok tipleme yapmis, yerli yabanci komediyen de bulunmaktadir, Jim Carrey, Jimmy Fallon, BennyHill, Atilla Arcan,Yasemin Yalcin gibi…Bilgilerinize arz ederim efendiler..

A post shared by Şahan Gökbakar (@sahangokbakar) on