Selahattin Demirtaş’a Kürt yazar İbrahim Ahmed adına Onur Ödülü

Selahattin Demirtaş’a, İbrahim Ahmed Vakfı tarafından 2022 Onur Ödülü verildi. Ödülü, Demirtaş adına Felaknas Uca aldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a, Kürt yazar ve aydın İbrahim Ahmed adına kurulan İbrahim Ahmed Vakfı tarafından 2022 Onur Ödülü verildi. Süleymaniye’de gerçekleşen ödül törenine Eş Genel Başkan Yardımcısı Feleknas Uca, Van Milletvekili Sezai Temelli, YNK Eş Genel Başkanı Bafil Talabani ve Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani, çok sayıda Kürt siyasetçi, aydın ve yazarın da aralarında bulunduğu binlerce kişi katıldı.

Ödül Vakıf Başkanı Şehnaz İbrahim Ahmed tarafından Demirtaş adına Felaknas Uca’ya verildi. Demirtaş, ödül vesilesiyle törene şu mesajı gönderdi:

“Değerli yazar İbrahim Ahmed adına verilen ödülü bana layık görmenizden büyük onur duydum. Çok kıymetli İbrahim Ahmed'i rahmetle, minnetle anıyorum. Vakıf görevlilerine, bu anlamlı dayanışma kararlarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bu ödül, benim halkıma karşı görev ve sorumluluklarımı artırmıştır. Ben de buna layık olmaya çalışacağım. Tekrar teşekkür ediyor, herkese içten, sıcak selam ve sevgilerimi gönderiyor, özgür yarınlarda yüz yüze görüşebilmeyi umuyorum.”

.