Savunma Sanayii Başkanı Demir: Saklayacak hiçbir şeyim yok

Bodrum’da Sezgin Baran Korkmaz'a ait Paramount Otel'de konakladığı ortaya çıkan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir konuya ilişkin "İddialar art niyetli. Saklayacak hiçbir şeyim yok" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sedat Peker'in iddiaları üzerine gündeme gelen Sezgin Baran Korkmaz'a ait Bodrum'daki Paramount Otel'de Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'in de bir arkadaşının daveti üzerinde tatil yaptığı ortaya çıkmıştı.

24 TV'ye açıklamalarda bulunan Prof. Dr. İsmail Demir, Sözcü gazetesinde yer alan “Paramount Otel’de kalanlardan birinin de Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir olduğu ortaya çıktı” haberine ilişkin kendisine sorulan soruya “İddialar art niyetli. Saklayacak hiçbir şeyim yok” yanıtını verdi.

Demir şunları kaydetti: 

"Gazeteci arkadaşımız beni aradı, sorular sormaya başladı. Ben çok rahat bir şekilde ‘Kardeşim özel hayatımıza karışamazsınız’ deyip kapatabilirdim. Ama saklayacak hiçbir şey olmayan bir insan rahatlığıyla sorduğu sorulara cevap vermeye çalıştım. Hatta bazı sorular için hafızamı tazeleyerek cevap verdim. Yani hayatım boyunca bu dördüncü tatil mi ne oldu. Çocuklarımla beraber belki de sekiz seneden beri yaptığımız ilk tatildi. Arkadaşımız ‘Şurada bir tatil yapsanız’ dedi. Şimdi ben otelin sahibini araştırmakla, sorgulamakla mesul değilim. Yani anlaşılabilir tutum değil. Sanırım burada (haberde) art niyetten başka bir şey aramamak gerekiyor."

'15 YAŞINDAKİ KIZIM AĞLAYARAK ARADI'

"Bana ‘Baba biz bunu hak etmedik. Ben sekiz seneden beri kardeşlerimle ilk defa tatil yapabildim' dedi. Kızımın göz yaşları herhalde İsmail Bey’in şu anda mutluluk gözyaşlarıyla karışmıştır. Kendisini tebrik ediyorum."

Habere göre, savunma sanayi alanında yatırımları bulunan EKBA Holding'in sahibi Cihan Ekşioğlu'nun işlettiği dönemde otelde kaldığını açıklayan İsmail Demir, konaklama ücretini arkadaşı iş insanı Ali Tunga'nın karşıladığını söylemişti. (HABER MERKEZİ)