Salih Gergerlioğlu: Babamı hastaneden kaçırdılar

Anjiyo için hastaneye yatırılan Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun oğlu Salih Gergerlioğlu, "Babamı hastaneden adeta bir mizansen uygulayarak kaçırdılar" diye mesaj attı. HDP de tepkili: Korsanvari kaçırma

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Gözaltına alınıp tutuklandıktan sonra kalp rahatsızlığı olduğu için anjiyo yaptırılan HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'ndan sağlıklı bilgi alınamıyor. Salih Gergerlioğlu Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Babamı hastaneden adeta bir mizansen uygulayarak kaçırdılar" diye mesaj attı. Salih Gergerlioğlu daha sonra babasının Sincan Cezaevi'ne götürüldüğü bilgisini paylaştı.

Ankara Şehir Hastanesi önünde açıklama yapan HDP milletvekilleri de tepki gösterdi. HDP Milletvekili ve Meclis İdare Amiri Mahmut Toğrul'un yaptığı açıklama şöyle:

"Biraz önce şahit oldunuz, biz vekiller olarak buraya geldik ve vekilimizin sağlık durumu nedir bilgi almak istedik ama maalesef Ankara Şehir Hastanesinde bir kişi bile bize açıklama yapmadı. Görüşme taleplerimiz bekleyin geliyorlar denilerek sürüncemede bırakıldı. Kimse bilgi vermedi. Çıkaracaklar, götürecekler diye bilgi verildi önlem alındı, araçlar geldi çıkarılacakmış gibi senaryo çizildi. Ancak gerçekten korsanvari bir şekilde milletvekilimiz kaçırıldı. Hastaneden kaçırıldı. Nereye götürüldüğünü bilmiyoruz. Sincan Cezaevine götürüldüğünü düşünüyoruz. İşin doğrusu, zulmün bir başka versiyonunu görüyoruz. Bir milletvekili burada basından, arkadaşlarından kaçırılmıştır; korsanvari bir şekilde götürülmüştür.

Ne kadar bilgi edinmek istesek de kimse bilgi vermedi. Bir kez daha kamu görevlilerine söylüyorum, mesleğinizin etik kurallarına uyun, size etik dışı talimat verilmesini kabul etmeyin. Buraya gelmiş bir milletvekili grubuna arkadaşıyla ilgili bilgi vermemek kabul edilemez. Korsanvari bir şekilde milletvekilinin kaçırılması kabul edilemez.

 Milletvekilimize akşam anjiyo yapıldığını biliyoruz, şu anda sağlık durumu hakkında bilgi alamıyoruz. Bu kaçırılma biçimine sağlık durumu ne kadar elverişlidir onu da bilmiyoruz. Bir kez daha herkesi uyarıyoruz, hukuk dışı yöntemlerden kaçının.

Kamuoyuna da vekilimizin korsanvari şekilde hastaneden kaçırıldığı bilgisini veriyorum. Herkesten dayanışma duygularını ve bu zulme karşı duruşlarını beklediğimizi ifade etmek istiyorum."

AYHAN BİLGEN İLE AYNI KOĞUŞTA KALACAK

Edinilen bilgiye göre Ömek Faruk Gergerlioğlu cezaevinde bir süre karantina koğuşunda tek kalacak. Gergerlioğlu'nun daha sonra görevinden uzaklaştırılan Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen ile aynı koğuşta kalması bekleniyor.

NE OLMUŞTU?

Hakkında kesinleşmiş papis cezası olduğu gerekçesiyle milletvekilliği düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu dün akşam evinden gözaltına alındı. Adliyede tutuklama işlemi yapılan Gergerlioğlu, göğüs ve kalp ağrısı şikayetiyle ve hastane doktorunun anjiyo önerisiyle hastaneye kaldırılmıştı. (HABER MERKEZİ)