Rize Valiliği İkizdere'de eylem ve etkinlikleri yasakladı

Rize Valiliği, İşkencedere Vadisi'nde açılmak istenen taş ocağına karşı protestoların sürdüğü İkizdere ilçesinde her türlü eylem ve etkinliği onbeş gün süreyle yasakladı.

Google Haberlere Abone ol

RİZE - Rize Valiliği, Cengiz İnşaat’ın taş ocağına karşı protestoların sürdüğü İkizdere’de her türlü eylem ve etkinliği on beş gün süreyle yasakladı.
Valilik, İkizdere ilçe sınırları içinde “farklı kesimler arasından gerilim yaşanmasının önlenmesi, milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyici provokatif eylemlerin önüne geçilmesi, kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması, koronavirüs salgınına karşı halk sağlığının korunması” gerekçesiyle yasak kararının alındığını belirtti.

Söz konusu kararla, İkizdere ilçe sınırları içinde “yürüyüş, protesto eylemi, oturma eylemi, açlık grevi, stant açma, çadır kurma, açık ve kapalı yer toplantısı yapma, yüksek sesli yayın yapan araçlar ile konvoy düzenleme, imza kampanyası, konser, şenlik ve miting düzenleme, el ilanı, bildiri ve broşür dağıtma, afiş ve poster asma, toplu karşılama ve uğurlama, basın açıklaması yapma vb. “ etkinlikler on beş gün süreyle yasaklanıyor. (DUVAR)