Göksel Gümüşdağ, İBB Meclisi 1'inci Başkanvekilliğinden istifa edecek

AK Partili Göksel Gümüşdağ, İBB Meclisi 1'inci Başkanvekilliği görevinden, yarın istifa edeceğini açıkladı. Gümüşdağ, "Bundan sonra meclis üyesi sıfatıyla aranızda olacağım" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi 1'inci Başkanvekili AK Partili Göksel Gümüşdağ, Saraçhane'de gerçekleşen İBB ocak ayı meclis toplantısı ilk birleşimi sonunda konuşma yaptı.

16 yıl meclis başkanlığı yapmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getiren Gümüşdağ, tüm belediye başkanlarına ve meclis üyelerine teşekkür etti. Uzun zamandır çok yoğun bir şekilde çalıştığını belirten eden Gümüşdağ, şöyle devam etti:

"Başakşehir Futbol Kulübü'ne olan tutkumu biliyorsunuz. Zaman zaman dört ayrı görev yapmak nasip oldu. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı, Başakşehir Futbol Kulübü Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi 1'inci Başkanvekilliği ve fabrika... Bana anlayış gösteren eşime ve kızıma da bu konuda ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a da bu zamana kadar verdiği destek ve güveninden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra meclis üyesi sıfatıyla aranızda olacağım."

Gümüşdağ'ın ardından AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu ve CHP Grup Başkanvekili İsmail Doğan Subaşı da söz alarak Gümüşdağ'a yaptığı hizmetler dolayısıyla teşekkür etti.

İstifanın ardından şubat ayı meclis toplantısında Meclis 1'inci Başkanvekilliği için seçim yapılması bekleniyor.

'KARARIMDAKİ EN BÜYÜK ETKEN BAŞAKŞEHİR'

Göksel Gümüşdağ, toplantının ardından İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü'nün internet sitesinden açıklama yaptı.

İBB Meclisi'ndeki görevini yarın bırakacağını aktaran Gümüşdağ, "2004 yılından beri büyük bir onurla yürüttüğüm İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Birinci Başkan Vekili görevimden yarın itibari ile ayrılacağımı bildirmek istiyorum. Bu şerefli makamdaki mesaim bir meclis üyesi olarak sürecek ve siz tüm meclis üyesi dostlarıma ve tabi ki sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İstanbul için elimden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğim. Partimin genel başkanı, Cumhurbaşkanımız Sayın Tayyip Erdoğan’a da desteği ve güveni için bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

İstifa kararındaki en önemli nedenin kulüp başkanlığı olduğunu belirten Gümüşdağ, "İtiraf etmeliyim ki Başakşehir’e olan sevgim benim için gerçek bir tutkuya dönüştü. Kararımdaki büyük etken Başakşehir Futbol Kulübü’nün artan başarı grafiği gerek ligde gerek Avrupa’daki artan performansı ve bu sene her zamankinden daha çok inandığım bir şampiyonluk rüyası" dedi. (DUVAR-AA)