AK Parti'de veto etkisi: Santral maddesi tamamen çıkarıldı

AK Parti, Cumhurbaşkanının vetosundan sonra termik santrallere filtre takılmasını 2.5 yıl erteleyen maddeyi tamamen tekliften çıkarmaya karar verdi.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Termik santral düzenlemesini içeren madde teklif metninden çıkarılacak" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, termik santrallere filtre takılmasını erteleyen tasarıyı veto etmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, filtresiz termik santrallere mevzuata uyum için 2.5 yıl daha süre veren, torba yasanın 50. Maddesi'ni dün veto etmişti. Erdoğan konuyla ilgili bu sabah yaptığı açıklamada, "Bir tarafta halkım, bir tarafta sermaye var. Kusura bakmasınlar biz bu adımı attık. Büyük ihtimalle bu yeniden ihaleye gider. Başka bu işin çıkışı yoktur" demişti.

VEKİLLER ONAYLADIKLARI YASANIN VETO EDİLMESİNE SEVİNMİŞTİ

Kamuoyunda büyük tepki çeken yasa tasarısı AK Parti ve MHP'nin oylarıyla kabul edilmişti. Erdoğan'ın vetosunun ardındansa her iki partiden bu kez bu karara destek mesajları geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Erdoğan'a minnetini dile getirerek "Cumhurbaşkanımıza tüm Kahramanmaraşlılar adına şükranlarımızı sunuyorum" ifadelerini kullanırken, Kahramanmaraş vekili Ahmet Özdemir ise Erdoğan'a teşekkürünü, "Cumhurbaşkanımız milletvekillerimizin çabalarını ve vatandaşlarımızın beklentilerini göz ardı etmedi" diyerek iletti. (HABER MERKEZİ)

Etiketler AK Parti santral termik