Milli Gazete'den Erdoğan'a şiir: Bir de isim verseydiniz

Erdoğan'ın ayrı parti kuracaklar için 'bedelini ağır öder' sözlerinin ardından Milli Gazete'den 2001'de AK Parti'nin kuruluşunu hatırlatan şiir: Bu münasip tespite ‘iki bin bir’ dahilse / Demek ‘iki bin bir’ de, vatana ihanettir...

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kuracakları yeni partilerle ilgili iddialar hakkında açıklamada bulunmasından sonra Milli Gazete'de bir 'şiir' yayınlandı.

Erdoğan'ın, “Birileri parti kuruyormuş, bu tür ihanetlerin içinde olanlar bedelini de ağır öder” sözlerinin ardından Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete’de, bir şiir yayımlandı.

“Sayın Başkan, Bir De İsim Verseydiniz” başlıklı şiir şöyle:

“İçimizden ayrılıp, parti kuran haindir... ‘ (DİYORSUN)

Lütfen söyle bay başkan, bu ‘hâinler...’ kimlerdir?..

Bu münasip tespite ‘iki bin bir’ dahilse!?..

Demek ‘iki bin bir’ de, vatana ihanettir... TAHA”

AK PARTİ 2001 YILINDA KURULMUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve arkadaşları Fazilet Partisi’nin kapatılması üzerine kurulan Saadet Partisi’ne (SP) katılmayıp, 14 Ağustos 2001 tarihinde AK Parti’yi kurmuşlardı. Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Birileri parti kuruyormuş, Bu tür ihanetlerin içinde olanlar bedelini de ağır öder” sözleri için, “İhanet dediğimiz şey, ana gövdeden ayrılıp yeni bir parti kurmak ise, bunu AK Parti’nin öncüleri vaktiyle yapmışlardır. Saadet Partisi ya da Milli Görüş’ün ya da Refah Partisi’nin ya da Fazilet Partisi’nin ve Erbakan Hocamızın topyekün maruz kaldığı 2001 sürecini milletimiz yaşamıştır” demişti.